Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Малко помощ?

Заявки.Търся

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Малко помощ?

Мнениеот Pyce » 03 Май 2016, 14:08

Здравейте ,
имам едни излишни 1500лв и желая да си сглобя ново кашонче . Гледам видео карти , процесори и тн и не мога да си харесам нищо . Попринцип съм почитател на Nvidia но ме изкушават цените на 6 8 ядрените процесори на радион и много ме объркват . Ако някой има понятие от тези неща ако може да помогне :) Няма да казвам аз какво съм си набелязал , защото искам странични мнения :)
ИзображениеИзображение
Аватар
Pyce
V.I.P.
V.I.P.
 
Предупреждения: 0
Мнения: 311
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:01
Местоположение: Pyce
Име в игра: BOOBS
Skype: че ползва ли се още?

Re: Малко помощ?

Мнениеот paqka » 03 Май 2016, 17:00

По - добре попитай във форума на калдата, тук е пълно с псевдоразбирачи дечковци. И поне кажи за какво ще си ползваш новия компютър, само за гейминг или и за други неща ?

Офтопик:
Друг е въпроса, че лъжеш че тия 1500 лева са ти излишни. Изрично си спестявал за компютър, но в това няма нищо лошо. Така като гледам си от Русе, аз бих ти дал съвет да изкараш един водолазен курс който е към 500 лева и ще ти остане доживот, а с остатъка 1000 лева можеш да си купиш що годе добра екипировка и на лято на морето ще си изкараш уникално яко. Не си прецаквай живота с гейминг.
Аватар
paqka
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Фев 2016, 16:39
Име в игра: -
Skype: -

Re: Малко помощ?

Мнениеот Pyce » 03 Май 2016, 19:00

бая пописах но .... нищо няма да кажа ..
ИзображениеИзображение
Аватар
Pyce
V.I.P.
V.I.P.
 
Предупреждения: 0
Мнения: 311
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:01
Местоположение: Pyce
Име в игра: BOOBS
Skype: че ползва ли се още?

Re: Малко помощ?

Мнениеот Admin » 04 Май 2016, 11:31

Моя съвет е да жовориш с професионален търговец. Обясняваш му всичко и той почва да добавя. Трябва частите да са съвместими за да върви ок машината и ако ти се стори скъпо си вземи конфигурацията и потърси сам отделните части.
Изображение
CS MegaGaming във
Изображение
Изображение
Аватар
Admin
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 4096
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 17:48
Местоположение: гр. София
Име в игра: demon
Skype: csmegagaming

Re: Малко помощ?

Мнениеот Pyce » 04 Май 2016, 11:57

Admin написа:Моя съвет е да жовориш с професионален търговец. Обясняваш му всичко и той почва да добавя. Трябва частите да са съвместими за да върви ок машината и ако ти се стори скъпо си вземи конфигурацията и потърси сам отделните части.


Там е работата ... Ходих на две места , на едното пича вика чакай да разгледаме частите ( видимо току що завършил който бъкел не разбира) и ми вика ето тази харесва ли ти 2 ГБ с 128 бита видео. Още от самото начало му споделих че най важното ми е хубавото видео, а той ми предлага старата версия на TI която не е дори високия клас с 256 бита . Просто се изнервих от хора които искат да ти вземат парите без значение какво ще купиш и реших да събера мнения ..


PSP : ааа и за същия разбирач , толкова много разбираше че ми вика " ти луд ли си за какво ти е SSD за игрите " " за ФПС игри нямало нужда уиндолса и самата игра да е на скоростен диск " избягах като попарен :Д:Д:Д
Горките деца които си правят "геймърски" кашончета там :Д
ИзображениеИзображение
Аватар
Pyce
V.I.P.
V.I.P.
 
Предупреждения: 0
Мнения: 311
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:01
Местоположение: Pyce
Име в игра: BOOBS
Skype: че ползва ли се още?

Re: Малко помощ?

Мнениеот Valkyria » 04 Май 2016, 13:55

Насочи се към новото поколение Intel Skylake (сокет 1151)

процесор Intel Core i5-6*** (гледай да е над 3.0GHz)
Избери някое дъно с добро аудио за гейминг
Рам памет 1x8GB или 2x4GB DDR4
Видео карта GTX 960 4GB GDDR5
SSD 120-240GB(за ОС и игри)
HDD 1TB 7200/64MB
захранване над 500W

ето примерна конфигурация
http://nikem-bg.net/cart/56801p1r2242p1 ... 5p1rf.html
Изображение
Аватар
Valkyria
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 778
Регистриран на: 04 Окт 2010, 23:16
Местоположение: Бургас
Име в игра: Valkyria
Skype: echo123

Re: Малко помощ?

Мнениеот paqka » 04 Май 2016, 18:06

Аз ти казах да пишеш във форума на калдата, там ще извлекат максималното от бюджета ти и наистина хората разбират, тук няма кой да ти даде адекватно мнение, но ти нали все пак трябва да се изфукаш пред лапетиите в тоя форум....
Аватар
paqka
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Фев 2016, 16:39
Име в игра: -
Skype: -

Re: Малко помощ?

Мнениеот old » 04 Май 2016, 21:44

paqka написа:Аз ти казах да пишеш във форума на калдата, там ще извлекат максималното от бюджета ти и наистина хората разбират, тук няма кой да ти даде адекватно мнение, но ти нали все пак трябва да се изфукаш пред лапетиите в тоя форум....

Доста пъти съм си спестявал мнение,което да напиша след теб,ама какво те боли тебе кой за какво и как ?!Човека иска мнение по ТАЗИ тема,не да му препоръчваш водолазни костюми,делтапланери или марсиански кораби.....
Пс:Щях да ти напиша да не си напъваш едната мозъчна гънка да ми отговаряш,ама вече е късно....и какво ли правиш при пуберите и лапетиите,в тази верига която не харесваш-висиш като паяк,оцелил си си ника БРАВО

По темата: Не знам какви са магазините в Русе,но отиди в някоя голяма верига-там има "нива" на продавачите,разни експерт-продажби или нещо такова,няма как да ти кажат онези глупости за ССД диска и видео картата....
Последна промяна old на 05 Май 2016, 20:17, променена общо 4 пъти
Don't be a retard,be a king?Think not.

Why be a king when you can be a god ?
Аватар
old
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 57
Регистриран на: 21 Фев 2013, 22:42
Име в игра: ********
Skype: ********

Re: Малко помощ?

Мнениеот SNAIP » 05 Май 2016, 12:57

Това е моята машина. Мисля, че я обнових началото на декември 2014 г. Излезе ми около 1500 - 1600 лв.
Снимал съм старите и новите части една до друга. Всичко ми е препоръчано от познати и приятели.
http://imgur.com/a/JQCZV
Слушалките и мишката също ми бяха препоръчан в чуждестранен сайт за CS:GO според бюджета ми.
viewtopic.php?f=31&t=8332&p=80216#p80216
Предложението на Руми ( Valkyria ) много ми харесва, както и не бива да се игнорира това на paqka за консултация с
про-та в kaldata
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Пенсиониран от CS 1.6
Аватар
SNAIP
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 808
Регистриран на: 04 Юни 2013, 18:13
Местоположение: Лом
Име в игра: SNAIP
Skype: snaip_lom

Re: Малко помощ?

Мнениеот paqka » 05 Май 2016, 15:17

SNAIP, кутията ти е боклук.

олд, аз критика не търпя от пубери
Аватар
paqka
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Фев 2016, 16:39
Име в игра: -
Skype: -

Следваща

Назад към Помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron