Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Мнения за машина , която съм харесал

Заявки.Търся

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот Faster » 15 Авг 2017, 00:55

Така , да започна от там , че не разбирам много от компютри , а ето че идва време за смяна на моята машина и търсено на компютър номер 3 в моя живот . Като цяло , машината ми трябва за висене в интернет и играене на цс ( когато имам време ) други игри не играя и нямам и желанието освен може би League of legends или както се пише там . Бих се радвам и тя да тръгне . Ето я машината , която съм си избрал :
https://www.emag.bg/nastolen-kompjutyr- ... DQPB47BBM/ .
Ще се радвам да си кажете мнението съответно това , което написах по - горе като мои очаквания към машината . Нямам средства за свръх мощна машина , а и не ми и трябва за един цс и една лига нещо голямо ( надявам се ) .
Предварително благодаря на всеки изразил мнение .
(bow)
G-n Dimitrov
Аватар
Faster
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 593
Регистриран на: 09 Окт 2015, 11:34
Местоположение: Бургас
Име в игра: G-n Dimitrov

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот KoKaL » 15 Авг 2017, 05:48

Като цяло този компютър не става, и е супер слаб. Процесорът е орязан Селерон ,а видеокарта няма (има вградено видео само).
Кажи си бюджет, и ще ти дам съвет за чатсти които ще получиш като сглобен компютър с две години гаранция.
И.. сколонен ли си за втора ръка марков компютър с 1 година гаранция+нова видеокарта ?

Ето примерна конфигурация с НОВИ части. По-евтина не може да се измисли.
ASROCK B250M HDV LGA1151
Intel Pentium G4560 3.50GHz 3MB LGA1151
Crucial DRAM 8GB DDR4 2133 CL15 SODIMM CT8G4SFD8213
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3
GIGABYTE RX560GAMING OC-2GD
DeepCool Case ATX D-SHIELD USB3.0 DP-ATX-DSHIELD
PSU SEASONIC SSR-430ST /430W

Обща стойност - 844.43 лв. с ДДС

Още една конфигурация:
ASROCK H110M-HDV LGA1151
Intel Pentium G4560 3.50GHz 3MB LGA1151
8G DDR4 2400 ADATA
1T SG SATA 6G 7200 64M SED ST1000DM010
TrendSonic FC-E31A
CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052
PALIT GTX1050TI DUAL OC 4G GD5

Обща стойност - 875 лв. с ДДС

Ето и предложение за втора ръка компютър+нова видеокарта:
Процесорът е много по-добър.
HP Compaq Elite 8300
GIGABYTE RX560GAMING OC-2GD
Обща стойност - 670 лв. с ДДС
Аватар
KoKaL
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 498
Регистриран на: 14 Ное 2016, 21:32
Местоположение: Варна
Име в игра: KoKaL
Skype: KoKaL

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот EsCapE » 15 Авг 2017, 07:04

За 550 - 600 лева може да си сглобиш много добра машина, както по горе е отбелязал Кокал. Това, че може да е втора ръка не трябва да те притеснява, дават от една до две години гаранция, като за нов. Тук разбира се не влиза цена за монитор.
Пример: процесор : Intel Core i5-4590 Quad-Core 3.30GHz = 200 лева
видео : всяка карта с параметри от GeForce 220 - 240 до G1030 ( за това което искаш да правиш ти е напълно достатъчна) - от 50 до 150 лева. Същото се отнася и за ATI зависи на коя карта си фен. Nvidia работи по-добре с Intel чипсет.
РАМ : 6-8 ГБ DDR3 = 50 - 60 лева
Хард : 500 ГБ до 1 ТБ = 100 лева
Дъно : Asus или Asrock = 100 - 120 лева
Има и много готови конфигурации за тези пари, при същите условия.
Това което си избрал може да ти послужи да си редиш пасианси, не съм сигурен дали и Супер Марио ще ти върви без да сече :D :D :D Шега. Но наистина не си заслужава.
п.п. Тези са много читави, купувам от години всякакви компоненти от тях, най-вече сървъри : http://www.kvantservice.com/
EsCapE
 
Предупреждения: 0

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот Faster » 15 Авг 2017, 07:55

Бюджета ми е до 700 лв бих желал да е нов . Машината с която съм я взех също от магазин , който си беше за компютри и хората ме питаха за какво ще го ползвам и му сложиха подобрения и бях и все още дъм доволен в миговете в които работи . Ще потърся пак такъв магазин , явно в емаг не могат да ми предоставят това поне за тая цена . Сега съм с nvidia а тия интегрирани неща дори не знам какво значат , но явно не са хубави. Ще потърся магазин за точно такива неща за да ми направят що годе добра машина. Благодаря Ви!
G-n Dimitrov
Аватар
Faster
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 593
Регистриран на: 09 Окт 2015, 11:34
Местоположение: Бургас
Име в игра: G-n Dimitrov

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот KoKaL » 15 Авг 2017, 13:50

Здравей пак Зайо.
Сутринта ти нахвърлих набързо две нови конфигурации,но сега мисля да бъда по-изчерпателен, за да не си даваш парите на вятъра.
Ще ти дам точна конфигурация, отиваш във фирмата и им я показваш, като държиш да бъдат точно тези компоненти, защото могат да ти сложат нещо, което на тях им е изгодно.
Компютърът не е като телевизор, и е много важно за определен бюджет да се подберат най-добрите компоненти/части като цена/качество/бързина. На този компютър по-доло ще можеш да играеш дори съвременни игри на ниски до средни настройки.
Значи отиваш в магазина, и им казваш, че искаш да поръчат частите от фирма НИКЕМ на тези цени.Те ще я поръчат и сглобят безплатно, като те ще спечелят от дилърските си отстъпки.

Конфигурация:

1.Дъно: ASROCK H110M-HDV LGA1151 - 95лв.
2.Процесор:Intel Pentium G4560 3.50GHz 3MB LGA1151 - 162лв.
3.Захранване: XFX XT Series 400w 80 Plus Bronze P1-400B-XTFR - 82лв.
4.Хардиск: 1T SG SATA 6G 7200 64M SED ST1000DM010 -95лв.
5.Кутия: TrendSonic FC-E31A - 41лв.
6.Видеокарта: - GAINWARD GTX1050 2GB - 260лв.
7.Памет: 4G DDR4 2400 ADATA - 67лв.

Обща цена: 801лв с ДДС.

Надхвърлих със 100 лева бюджета, но по-евтино и ново няма какво да се сглоби. Събери още 100 лева, за да не си дадеш напразно парите.
Вариант е, да се използва и нещо от старият ти компютър ,като кутия, захранване или хардиск.
Напиши какви са , и аз ще ти кажа дали стават, за да се спестят над 200 лв, които да се вложат в по-добра видеокарта, и да се събере всичкото в 700лв.
Аватар
KoKaL
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 498
Регистриран на: 14 Ное 2016, 21:32
Местоположение: Варна
Име в игра: KoKaL
Skype: KoKaL

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот Faster » 15 Авг 2017, 16:45

Това са ми нещата по старата машина поне според диспечер на устройствата
https://postimg.org/image/80u6x6zlh/ има лупичка за увеличаване на изображението . Това ми направиха за да мога да съм доволен от компютъра .
G-n Dimitrov
Аватар
Faster
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 593
Регистриран на: 09 Окт 2015, 11:34
Местоположение: Бургас
Име в игра: G-n Dimitrov

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот EsCapE » 15 Авг 2017, 17:09

BUGS BUNNY написа:Това са ми нещата по старата машина поне според диспечер на устройствата
https://postimg.org/image/80u6x6zlh/ има лупичка за увеличаване на изображението . Това ми направиха за да мога да съм доволен от компютъра .

Можеш да си запазиш Харда/ хардовете, захранването, ако не ти е по малко от 450W, dvd/cd rom-a и кутията, ако е читава. Рамта ти е DDR2 мин. 2GB, тоест струва колкото 4GB DDR4. Компютърчето ти е старо, но не е лошо, LoL, WoW и други тем подобни игри ще ти вървят без проблем ако имаш 4GB RAM. Смени си Охлаждането на процесора, то дава проблеми, а с разликата от 670 лева заведи някоя мацка на море :D . Пък догодина ще си купиш нов комп.
EsCapE
 
Предупреждения: 0

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот dzak » 15 Авг 2017, 18:58

Escape e напълно прав. Ако можеш само да си подмениш част от частите ще ти е най-добре. Особени при ограничен бюджет.

Но ...

Казваш предимно конкретни игри и сърфиране в нета. Без да съм пц екскрерт, според мен можеш да иконимисаш и от хард диск и не чак толкова геймарска (да кажем "професиална") видео карта (скъпа, последните модели на nvidia). Та в този ред на мисли, дори предполагам (не съм го проверявал, но сигурно е така) ти предлагат и от последните модели Дъна.

За мен, при непрофесионално отношение, това си е "гъзария" и "фукане" да имаш поне предпоследните модели части на компютъра си.
Това ти го казвам като непрофесионален геймар и с малко пари за такива излишни глезотии.
Вече, ако търсиш оптимално качество, то върви и с "хубави" парички за него, няма начин. И не забравяй, че не само компютъра прави играча добър, има и други фактори :)

Дано съм ти бил полезен.

П.П. Но офертата, която ти си дал - достатъчно подробно са ти я обяснили.
Аватар
dzak
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1634
Регистриран на: 04 Дек 2012, 20:45
Име в игра: dzak
Skype: на ЛС

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот KoKaL » 15 Авг 2017, 19:15

@Еscape не подвеждай човека. Занимавам се с компютърен хардуер от 20 години, сглобил съм много машини, знам идеално на какво е способна тази антика.
Стария му компютър е почти 10 годишен, с този селерон процесор, и слаба видеокарта, дори тогава е бил крайно бюджетен (евтин), и доста бавен. Не подлежи на никакъв ъпгрейд, ще си бъде все така бавен, защото дори интернета е значително по-тежък в момента.

Конфигурацията за 800лв по-горе не е нито за "фукане", нито за "гъзария", а е базова съвременна конфигурация.
Базова, защото е съставена с възможно най-изгодният евтин хардуер, който обаче предоставя достатъчно производителност на системата, за безпроблемно, пъргаво сърфиране, гледане на fullHD филми, и дори неангажиращ casual гейминг.
Базова, защото само читав процесор среден клас в момента е 500лв. Базова, защото видеокарта среден клас гони 700лв.
Като сложим останалите компоненти, един "средна хубост" съвременен геймърски компютър надхвърля 2000лв. И не става за "фукане" в геймърските среди.

Зайо, казваш че играеш лигата.
И аз я играя, и играта макар и лека, си иска хардуер. Ще видиш каква е разликата като вземеш новия комп.
===========================
Вземи от стария компютър хардиска, и поръчай останалите части за 700лв.


edit dzak:
dzak написа:За мен, при непрофесионално отношение, това си е "гъзария" и "фукане" да имаш поне предпоследните модели части на компютъра си.
Това ти го казвам като непрофесионален геймар и с малко пари за такива излишни глезотии.
Вече, ако търсиш оптимално качество, то върви и с "хубави" парички за него, няма начин. И не забравяй, че не само компютъра прави играча добър, има и други фактори :)
.
Последна промяна KoKaL на 16 Авг 2017, 20:05, променена общо 2 пъти
Причина: edit
Аватар
KoKaL
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 498
Регистриран на: 14 Ное 2016, 21:32
Местоположение: Варна
Име в игра: KoKaL
Skype: KoKaL

Re: Мнения за машина , която съм харесал

Мнениеот dzak » 15 Авг 2017, 19:31

Ето изчерпателен отговор.
Я сега кажи колко струва "екстра" качество компютър, може и линкове да дадеш, за да може да си направи някаква сметка. Не забравяй, че парите го водят, а с трици майнуни не се ловят.

П.П. да добавя, тези конфигурации, които си дал по-горе, излизат за "ниско качество" компютър ли?
Аватар
dzak
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1634
Регистриран на: 04 Дек 2012, 20:45
Име в игра: dzak
Skype: на ЛС

Следваща

Назад към Помощ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron