Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Ще си купувам кола, мнения

Изображение Всичко НЕсвързано с Counter-Strike

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот TheCharmedOne » 19 Сеп 2017, 12:02

Здравейте! Ще си купувам кола. Спрял съм се на Audi A3 2.0 TDI 140 Ambition. Дайте някакви мнения.. как е колата, скъпи ли са авточастите й и т.н.
Аватар
TheCharmedOne
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 0
Регистриран на: 25 Авг 2017, 23:25
Име в игра: TheCharmedOne
Skype: Iva_lom2

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот v0z1 » 19 Сеп 2017, 12:10

А3 Sportback Дизел ... Най-крадената за в момента :) като кола е добре ... 1.9 е по добре ( 131hp ) Като кола е много добър избор :)
Ако избереш с Quattro ... ще останеш много доволен :) при мен е А4 1.8 (астматик) Quattro :) старата е 90 2.3 Quattro sport :)

p.s. Маниак съм на тема AUDI :)
Кръвна Група AUDI
Аватар
v0z1
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Фев 2017, 14:19
Местоположение: София
Име в игра: v0z1
Skype: нямам

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот valkata12 » 19 Сеп 2017, 19:04

v0z1 написа:А3 Sportback Дизел ... Най-крадената за в момента :) като кола е добре ... 1.9 е по добре ( 131hp ) Като кола е много добър избор :)
Ако избереш с Quattro ... ще останеш много доволен :) при мен е А4 1.8 (астматик) Quattro :) старата е 90 2.3 Quattro sport :)

p.s. Маниак съм на тема AUDI :)

To че добър избор, добър, ама не може да я подържа :D Обслужването е скъпо ! :)
Пич объркал си форума, влез в фб и пиши ауди а3, има групи дето разбират, тука са малшанс тея. Все пак кола не се купува всеки ден и трябва да внимаваш. :)
Успех !
valkata12
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 350
Регистриран на: 23 Сеп 2013, 20:04
Име в игра: ,
Skype: ,

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот EsCapE » 19 Сеп 2017, 19:05

Смешно е ако някой ти каже,че поддръжката на Ауди е скъпа, особено на А3, старата А6 или 100, 80.... Имат едно уникално качество, не се трошат :D . За куатрото не съм много съгласен относно разхода + 2 литра ги имаш със сигурност.
Ауди по принцип си горят.
Частите, зависи от къде ги купуваш, има цени и цени. Пример: предни амортисьори: 180-200 лева бройката, реално оригинални от Германия с 4 до 7 дена доставка, 75 лева бройката. И така нататък..... Но определено ако я вземеш здрава, да не хлопа и тропа, ще я караш дълго време без да пипаш нищо, освен текущите консумативи. Смяната на ролки ремъци, водна помпа, филтри и масло са ти задължителни още след покупката, без значение какво ти казва продавача. Успех с новата кола и безаварийно каране (y)

п.п. Видях, че Валката е писал заедно с мен и неговото мнение е излязло преди моето. Прав е, влез във форума на Ауди чети, питай и т.н.
Аз ти отговарям като човек който е фен на Ауди и Алфа :) за 20 години съм имал почти всички модификации на Ауди от масовите, няма такъв автомобил от към здравина и евтина подръжка. С Алфите си скубя косите от към ходова част :D :D :D за разлика от към вървене, разход и мотор, но се разхлопват за отрицателно време, Ауди го нямат този проблем, единствено разхода на гориво е бая.
EsCapE
 
Предупреждения: 0

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот MORTAL » 19 Сеп 2017, 20:14

Ако искаш компетентно мнение по въпроса, виж във Форума на Ауди
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот v0z1 » 20 Сеп 2017, 08:06

Във фейса ... Кръвна група - AUDI ... Клуб на привържениците на VAG- Group в България ...

На мен 1.8 (ADR) Quattro карано хамалската ( едва ли не всеки светофар драг с нищо неподозиращи шофери ) и ми дава 13 градско ( Газ ) на магистралата с клима +160 ми е 10 на 100 газ ... Много съм доволен :) 2012 я взех ... смених консумативи ... ударих я почти челно ( до модула на ABSа беше огъната ) и я оправих за 500 лв ... за 5 год хамалско каране един комплект носачи ( 320лв ATEC ) една полуоска - скъсах я на 2 ( 50лв 2-ра ръка с 2те карета ) дискове и накладки х4 Brembo ( 320лв но тях към консумативите ) и един километраж ( 70лв ... на стария изгоря борд дисплея ) 50к км хамалогия :) и само толкоз

EsCapE ... евала за избора на AUDI-то и сравнението с алфата ... лагер на задния ти мост на алфата е бая скъп защото ставало и за ферарри :D Да по икономична е но като поддръжка е по скъпа от ауди-то :)
Кръвна Група AUDI
Аватар
v0z1
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Фев 2017, 14:19
Местоположение: София
Име в игра: v0z1
Skype: нямам

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот ABC » 20 Сеп 2017, 18:55

Занимавам се с авточасти и автомобили и ще ти дам няколко съвета!
Ауди 2.0тди само с код на мотора BKP, всичко друго пати я с глава, я с блок!
1.9тди със 105 к.с също е добър вариант.Не знам колко ти е бюджета, но по-добре кола след 2008-9 те вече не са помпа-дюза, а комън реал.
И не си давай последните пари за колата, остави си поне 1000лв за обслужване и т.н.Отделно от това имаш между 400-500лв регистрация.Внимавай, че всички гореспоменати патят с маховик, който е демпферен и е камара пари!
Една хубава диагностика никога не е излишна.
Ако имаш въпроси на лично!
Когато вървиш, напред гледай: ако не намериш нищо, поне няма да се препънеш!
Аватар
ABC
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 486
Регистриран на: 12 Авг 2012, 19:09
Местоположение: Видин
Име в игра: ABC
Skype: На л.с. !!!

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот burgasko » 21 Сеп 2017, 09:45

https://www.autobild-bulgaria.com/audi-a3-на-старо-струва-ли-си-премиум-инвест/

Визията на Audi А3 не заблуждава – благородният Golf е надежден и издръжлив. От решаващо значение е правилният двигател . Най-добрият компромис от комфорт, икономичност и мощност предлага 2,0 TDI със 140 к.с. и техника Common-Rail, предлаган от май 2009 г .



П.П. +1 ABC
Peace \/
Аватар
burgasko
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 253
Регистриран на: 25 Юни 2012, 19:22
Местоположение: Бургас
Име в игра: burgasko.com
Skype: burgasko.com

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот TheCharmedOne » 21 Сеп 2017, 14:42

Здравейте! Благодаря за мненията на всички. Разубедих се да взема тази кола и си взех Хонда Сивик. Наложи ми се да й сменя единствено дросела с друг от https://www.xparts.bg/drosel. Колата е пушка за момента и се надявам, че няма да ми създава проблеми с постоянна смяна на части. В сервиза ми казаха, че е в отлично състояние.
Аватар
TheCharmedOne
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 0
Регистриран на: 25 Авг 2017, 23:25
Име в игра: TheCharmedOne
Skype: Iva_lom2

Re: Ще си купувам кола, мнения

Мнениеот KoKaL » 21 Сеп 2017, 19:24

Честито!!!
Изборът си е твой, макар че Ауди-то си е топ оферта също.
Дай една снимка на новата придобивка, и малко инфо - коя година е, с какъв двигател и на какви километри.
Аватар
KoKaL
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 498
Регистриран на: 14 Ное 2016, 21:32
Местоположение: Варна
Име в игра: KoKaL
Skype: KoKaL


Назад към На лафче

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron