Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот ViSiOn » 01 Май 2013, 15:54

В тази тема ще обясня,как точно се опитват да откраднат вашия STEAM акаунт и как да се предпазите,ако не сте запознати.Ако не притежавате STEAM акаунт или въобще не знаете,какво е STEAM,тази тема ще е напълно безполезна за вас.

Така да започнем от началото:

I. Пишат ви в STEAM.

Изображение

Изображение

- Така изглежда чата,най-вероятно идва от ваш приятел,който е във вашия "friend list",за него е прекалено късно,вече са му откраднали акаунта,но вие можете да се предпазите.Единственото,което трябва да правите е да затворите чата и да не барникате по линк-овете,като алчни геймъри.В чата,те ви съблазняват с уш "безплатни" много популярни игри,които по принцип се купуват с пари,но накрая вместо да спечелите безплатно игра,оставате на сухо.

II. Адрес на измамниците

Изображение

- "http://steampowerefreegift.id-amc.com" --> На пръв поглед изглежда почти същия,който е официален за STEAM,а той е "http://steampowered.com".За по не внимателните и тези,които не гледат,ще си помислят,че това е официалния сайт на STEAM,обаче той няма нищо общо,затова винаги бъдете внимателни,когато става дума за нещо,в което сте вложили нещо(труд,пари или друго).

III. Сайта на измамниците

Изображение

- Сайта им е едно идеално копие на официалния или почти идеално,при което много хора се заблуждават и наистина правят грешката да си "поръчат" от тях.Всъщност ако се загледате по сайта ще намерите няколко несъответствия,но са прекалено малки и ако не сте запознати дори няма да се усъмните.Първо трябва да погледнете линк-а и да разберете,че това е измама,а и да се усъмните малко,защо такава компания,която печели от тези игри ще ги пуска "безплатно" и то точно по този начин.Това са едни от най-популярните игри и надали ще ги предоставят на цял свят безплатно.Звучи глупаво и наивно,но за наивните и незапознати хора това е идеална оферта.

IV. Как точно добиват достъп до акаунта ви

Изображение

- Изображението,което прикачих е изрязано от горната снимка на целия сайт.Това е логин панела им,чрез който вие "поръчвате" избрана игра.Ако сте си набелязали игра и я изберете,запишете точен "username" и "password",а след това попълните полето за "Email" и "password" на Email-a,цялата тази информация отива при тях.Където те открадват Email-a ви,след което сменят паролата и след това атакуват и вашия STEAM акаунт.Лошото тук е,че не само ви взимат акаунта в STEAM,а и вашия Email ,на който може да имате и доста други допълнителни връзки или информация,която най-вероятно няма да можете да видите пак.


V. Препоръки,как да си предпазите акаунта

- Като за начало винаги трябва да сте внимателни.Такива хора е имало и винаги ще има.Всъщност те са много умни,щом са измислили подобен начин да поемат достъп до толкова много STEAM акаунти.Само от моите приятели в STEAM имаше 5-6 човека,затова си направете сметка,колко може да са потърпевшите.За да се предпазите и от бъдещи измамници винаги трябва да сте подозрителни.Винаги се уверявайте,че сте в правилния и официален сайт,гледайте за подозрителни домейни,както беше в тази кражба --> "http://steampowerefreegift.id-amc.com" и "http://steampowered.com" пак казвам,ако се загледате ще достигнете до извод,че си приличат,но нямат нищо общо.Друго,което бих ви препоръчал е когато търгувате за STEAM игри или някакви предмети за съответна игра винаги използвайте системата,която ви предлагат в STEAM за търговия.Също така,ако искате да купувате игри,най-добрия и евтин начин е да ги пазарувате с карта или чрез другите методи за плащане,които предлагат и то директно от STEAM,дали чрез програмата или чрез сайта няма значение,но пак се уверете,че не сте в някоя имитация на официалния сайт,за да не хвърлите няколко евро на вятъра.Ако нямате все още карта или нямате достъп до другите методи за плащане,тагава ви препоръчвам да използвате някой "дистрибутор".Сега се сещам само за един и може би единствения,който лично бих препоръчал,който има достатъчно добър изграден авторитет и той е SHERIFA - той има тема и в нашия форум,която може да видите ТУК.На хора,които ви казват преведи ей тука паричките,а после аз ще ти пратя играта просто не вярвайте - 90% от случайте ще сте излъганите.Лични срещи също са вариант,при който вероятността да ви излъжат е малка,този вариант не е лош,ако продавача е във вашия град или близко до вас.

Мисля че това е всичко,надявам се да съм помогнал на някой.

Лично аз изгорях и искам да помогна на останалите -ViSiOn
темата е копирана от Mr.Black
Еййй много мразя подмазвачи,двуличници,близачи и прочие.
Аватар
ViSiOn
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 766
Регистриран на: 19 Фев 2012, 15:31
Местоположение: Варна
Име в игра: [Speed Zone] ^^ViSiOn.>< ^^/simsa
Skype: simsaaa1

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот AKSELLLLLLLLL » 01 Май 2013, 16:04

благодаря за инфото. много полезна тема , 6те си пазя стеам-а :)
sex edvali just cavali xd
Аватар
AKSELLLLLLLLL
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Сеп 2012, 13:48
Име в игра: Exclusiven
Skype: insaneforrespect

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот ViSiOn » 01 Май 2013, 16:05

Пазете че вече ми е 2ри :D
ако има кандидат да ми купи ще съм много благодарен :D
Еййй много мразя подмазвачи,двуличници,близачи и прочие.
Аватар
ViSiOn
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 766
Регистриран на: 19 Фев 2012, 15:31
Местоположение: Варна
Име в игра: [Speed Zone] ^^ViSiOn.>< ^^/simsa
Skype: simsaaa1

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот totalninety » 01 Май 2013, 16:16

Преди 2-3 дена получих покана за чат от някакъв си с линк и оферта за CS:GO уж безплатна. Добре, че не обръщам внимание на такива подвеждащи неща .
Жалко, че са ти откраднали акаунта. Не се подвеждайте от тези оферти, бъдете предпазливи.
totalninety
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 556
Регистриран на: 01 Юли 2012, 11:50
Име в игра: Monsieur Mangetout

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот Master_arapovo » 01 Май 2013, 17:24

И ас изгорях така ,първо не обърнах внимание но после ми писаха двама приятели които вече са им ги откраднали ,и се вързах и то в рамките на 10-15мин и на тримата акаухтите отлетяха (punch)
Аватар
Master_arapovo
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 162
Регистриран на: 15 Май 2011, 01:21
Местоположение: karlovo
Име в игра: Master_arapovo
Skype: arap4anec1986

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот Mr.Black » 01 Май 2013, 17:33

Пишете на Steam Support-a,говорил съм с 2-3-4 човека,на които им изгоряха акаунтите преди време,казаха,че от Steam съдействат и им върнаха акаунтите.Не знам,как точно става,тъй като аз самия не съм ползвал формата за support,ама не вярвам да е толкова трудно с 3-4 изречения да обясните,каква е ситуацията :) .
Изображение
Аватар
Mr.Black
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 356
Регистриран на: 04 Апр 2011, 21:50
Име в игра: Mr.Black
Skype: pro-mai

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот ViSiOn » 01 Май 2013, 20:45

Аз съм писал до support ако има някаво развитие и ще пиша :)
Еййй много мразя подмазвачи,двуличници,близачи и прочие.
Аватар
ViSiOn
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 766
Регистриран на: 19 Фев 2012, 15:31
Местоположение: Варна
Име в игра: [Speed Zone] ^^ViSiOn.>< ^^/simsa
Skype: simsaaa1

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот Mr.Black » 01 Май 2013, 21:36

Да подчертая,че се бавят доста...Някъде ми казаха 1-2 седмици,други за ден/два,така че не се изнервяй :D.
Изображение
Аватар
Mr.Black
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 356
Регистриран на: 04 Апр 2011, 21:50
Име в игра: Mr.Black
Skype: pro-mai

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот The_King » 01 Май 2013, 22:09

Аз не им обръщам внимание,а що се отнася до безплатни игри Замунда.нет (call) и съм аз :D
Аватар
The_King
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 321
Регистриран на: 07 Дек 2010, 14:01
Местоположение: Shumen
Име в игра: T.I.
Skype: Ride Or Die!

Re: Зачестили измами в STEAM,как да се предпазим?

Мнениеот ViSiOn » 01 Май 2013, 22:11

Да те поправя не Замунда.нет ами Замунда.СЕ това е оригинала
Еййй много мразя подмазвачи,двуличници,близачи и прочие.
Аватар
ViSiOn
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 766
Регистриран на: 19 Фев 2012, 15:31
Местоположение: Варна
Име в игра: [Speed Zone] ^^ViSiOn.>< ^^/simsa
Skype: simsaaa1

Следваща

Назад към Steam

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron