Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Да се премахне опцията за спектатор.

ИзображениеТук предлагайте какво искате до добавим/премахнем

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот skill eu » 17 Май 2019, 13:06

Предлагам да бъде премахната опцията спектатор, за да няма излишни спорове.
Или ще са в игра, или не.
Предложението ми е за сървъра Dust2only.
skill eu
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 184
Регистриран на: 14 Окт 2018, 15:03
Име в игра: unnamed

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот Escape » 17 Май 2019, 14:23

Мисля, че имаше някакъв плъгин с който само админи можеше да бъдат спектатори без да ги виждат играчите.
Аватар
Escape
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 118
Регистриран на: 16 Май 2018, 12:58
Име в игра: EsCapE / asdasas / Adanos
Skype: adanos7575
facebook: https://www.facebook.com/ADANOS666

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот Eagle » 17 Май 2019, 14:35

Не мисля, че идеята е добра.

Забранено е да се седи спектатор, но винаги има 2-3 минути толеранс, а и ако някой е играл до сега и стане афк, понякога го местя спектатор и след 2-3 рауда, ако не е влязъл го киквам. Защото дори и да не е ранкер самия играч, ще оцени това, че не е изгонен.
Играчите може да искат да се уверят дали някой е хак или не, да направят демо и/или да го качат във форума. Да нямат достъп да видят ипто на играча, за да получи бан, но ако влезе със същия ник, админите ще имат едно на ум. Освен това ще му бъде в плюс ако иска да пусне кандидатура, все пак докладва хакер.
Изображение
Изображение
Аватар
Eagle
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 144
Регистриран на: 14 Май 2014, 15:27
Име в игра: Eagle
Skype: ...

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот MORTAL » 17 Май 2019, 14:52

Eagle написа:Не мисля, че идеята е добра.

Забранено е да се седи спектатор, но винаги има 2-3 минути толеранс, а и ако някой е играл до сега и стане афк, понякога го местя спектатор и след 2-3 рауда, ако не е влязъл го киквам. Защото дори и да не е ранкер самия играч, ще оцени това, че не е изгонен.
Играчите може да искат да се уверят дали някой е хак или не, да направят демо и/или да го качат във форума. Да нямат достъп да видят ипто на играча, за да получи бан, но ако влезе със същия ник, админите ще имат едно на ум. Освен това ще му бъде в плюс ако иска да пусне кандидатура, все пак докладва хакер.

Точно за това не е спряна. Хубаво го каза Eagle.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот skill eu » 17 Май 2019, 15:25

Eagle написа:Не мисля, че идеята е добра.

Забранено е да се седи спектатор, но винаги има 2-3 минути толеранс, а и ако някой е играл до сега и стане афк, понякога го местя спектатор и след 2-3 рауда, ако не е влязъл го киквам. Защото дори и да не е ранкер самия играч, ще оцени това, че не е изгонен.
Играчите може да искат да се уверят дали някой е хак или не, да направят демо и/или да го качат във форума. Да нямат достъп да видят ипто на играча, за да получи бан, но ако влезе със същия ник, админите ще имат едно на ум. Освен това ще му бъде в плюс ако иска да пусне кандидатура, все пак докладва хакер.


Би ли ми обяснила как ще се уверят дали някой е хак, след като изрично се забранява да стоят спектатор.
За този аванс от 2-3 рунда, който може да им бъде даден, няма как да разбереш.
Другия вариант е админа да си затвори очите и да те остави да го гледаш паралелно с него, което като се замислиш също е в разрез с изискванията на веригата.
П.с. достъп до ип-то на играча има абсолютно всеки, с командата "status" написана в конзолата.

Реално погледнато няма полза да има спектатор, след като е забранен и за стоенето в него, може да бъдеш кикнат или дори баннат, независимо дали правиш демо на някого. Говоря от личен опит.
skill eu
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 184
Регистриран на: 14 Окт 2018, 15:03
Име в игра: unnamed

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот Siska » 17 Май 2019, 15:53

(wait)
Със статус ти излиза "стийм айди" , а иначе , който иска да докладва за хакери, има си админ чат. Нищо не пречи да напишете на админа , че правите демо. И тогава разбира се той ще ви остави спец. (hi)
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 530
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот skill eu » 17 Май 2019, 16:20

Siska написа:(wait)
Със статус ти излиза "стийм айди" , а иначе , който иска да докладва за хакери, има си админ чат. Нищо не пречи да напишете на админа , че правите демо. И тогава разбира се той ще ви остави спец. (hi)


Каква е логиката да те оставя, след като е забранено да си спектатор (така той не спазва правилата на веригата) , защо му е твоето демо, след като той е админ и прави свое такова? Забраната да си спектатор е най-вече, защото много играчи си подсказват, а това няма как да го разбереш. Всеки може да напише, че прави демо. "Чл. 17. ЗАБРАНЕНО е играч да стой спектатор или афк в сървърите, при това положение Админа е длъжен да Ви кикне или банне ако продължите да се връщата и пак да стойте спектатор." . Може би трябва да се вметнат някой неща в правилата относно спектатор!
skill eu
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 184
Регистриран на: 14 Окт 2018, 15:03
Име в игра: unnamed

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот Siska » 17 Май 2019, 16:30

skill eu написа:
Siska написа:(wait)
Със статус ти излиза "стийм айди" , а иначе , който иска да докладва за хакери, има си админ чат. Нищо не пречи да напишете на админа , че правите демо. И тогава разбира се той ще ви остави спец. (hi)


Каква е логиката да те оставя, след като е забранено да си спектатор (така той не спазва правилата на веригата) , защо му е твоето демо, след като той е админ и прави свое такова? Забраната да си спектатор е най-вече, защото много играчи си подсказват, а това няма как да го разбереш. Всеки може да напише, че прави демо. "Чл. 17. ЗАБРАНЕНО е играч да стой спектатор или афк в сървърите, при това положение Админа е длъжен да Ви кикне или банне ако продължите да се връщата и пак да стойте спектатор." . Може би трябва да се вметнат някой неща в правилата относно спектатор!


Може да прави , може да не прави. Как реши пък , че дадения админ прави някакво демо. Аз си играя и си стрелям и изведнъж ти решаваш да минеш спец и да ми правиш демо или на някой друг. Аз пък може да не смятам , че има хакери , за какво ми е да правя демо , когато ти правиш и т.н. Може да разтягаме лукуми до вечерта , но не виждам смисъл.
Ако седиш спец и си лафиш , те киквам, ако правиш демо , те оставям. Това е !!!
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 530
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот skill eu » 17 Май 2019, 16:33

Въпроса е там, че в самото ВИ правило, никъде не се упоменава, че можеш да стоиш спектатор за да правиш демо или просто за да наблюдаваш даден играч дали е с хак или не. (попринцип това е работа на администратора, след като му се докладва за даден или предполагаем хакер)
Никъде не пише, че това да те оставят спектатор е по усмотрение на администратора.
Именно за това казвам, че правилото трябва да бъде променено или допълнено .
skill eu
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 184
Регистриран на: 14 Окт 2018, 15:03
Име в игра: unnamed

Re: Да се премахне опцията за спектатор.

Мнениеот Siska » 17 Май 2019, 16:41

skill eu написа:Въпроса е там, че в самото ВИ правило, никъде не се упоменава, че можеш да стоиш спектатор за да правиш демо или просто за да наблюдаваш даден играч дали е с хак или не. (попринцип това е работа на администратора, след като му се докладва за даден или предполагаем хакер)
Никъде не пише, че това да те оставят спектатор е по усмотрение на администратора.
Именно за това казвам, че правилото трябва да бъде променено или допълнено .


Еми, евентуално , може да... Ако сега е объркващо за играчите. По принцип е забранено да се стои спец, но както казах можеш да ни известиш , че искаш да правиш демо или да отидеш до едното място и т.н. То в зависимост от ситуацията нещата са - "По преценка на админа". Затова имаме админ чат. Можеш да сигнализираш или сам да записваш демота, както си решиш :)
Последна промяна Siska на 17 Май 2019, 16:44, променена общо 1 път
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 530
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Следваща

Назад към Предложения за сървърите и сайта

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron