Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Предложение за сървър - Capture the flag

ИзображениеТук предлагайте какво искате до добавим/премахнем

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот 3BEP » 24 Ное 2013, 23:53

Предлагам да хостнете "Flag server". За тези които не са играли подобен вид сървари ще разясня за какво става въпрос. Flag сървър може да се играе на всяка CS карта. Явява се respown сървър (като умреш те пуска веднага в базата). В базата на двата отбора е разположен флаг. Целта е да се добереш до базата на противниковия отбор да вземеш флага и да го занесеш в твоята база. Ако носещият флага бъде убит, флага остава на мястото на убийството. Когато това се случи целта на двата отбора е да се доберат до него ... едните да си го върнат в базата, а другите да го вземат пак и да занесат в тяхната база. В случай че си взел флага на противника и си го занесъл в базата си, а там го няма твоя флаг ти не печелиш точка докато твоят флаг не бъде върнат на мястото си. Позициите на флаговете и на двата отбора се изобразява на радарната карта в горния ляв ъгъл. Носещият флага се движи по-бавно от останалите играчи. В повечето такива сървари има опция boost при пълно energy. Играе се до определен брой отборни точки. Бих казал че това е един много интересен вид сървари, в които се изисква отборна игра и много добра стратегия. Всички опитват да опазят носещия флага ... едни вървят пред него да разчистват... други вървят зад него за да забавят тези които го преследват (целия противников отбор). Винаги се получават и забавни ситуации... сигурен съм че ще се хареса на много хора, особено ако бъде хостван от вече утвърден хостър като вас от csmegagaming. Пускам ви IP на един такъв сървър за да видите какво представлява : 188.126.28.146:27016
Последна промяна MORTAL на 25 Ное 2013, 08:23, променена общо 1 път
Причина: Променено заглавие на темата, за да е по-ясно за какво става въпрос.
Аватар
3BEP
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Ное 2013, 18:08
Име в игра: [(:HAKA3AH_Cu_OT:)]-=3BEP=-
Skype: sub_zero_666_

Re: Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот SladuR » 25 Ное 2013, 20:07

Аз снощи влязох да поиграя в тоя сървър. Не е лош, ама малко ме съмнява да има успех. Трябва да са големи мапове и да има доста хора за да се играе. Отделно не е сигурно дали ще може да се играе отборно, в смисъл влизат различни хора не само редовните. Не ми хареса и когато някой вземе противниковият флаг, убият го и вземат флага той автоматично се връща в базата. По-добре ще е да се връща в базата и така може да се вземе пак по време на връщането. Не знам дали ме разбрах те. Ако сте играели ще знаете за какво става дума. Отт мен НЕ, аз съм ЗА отборният гънгаме.
Аватар
SladuR
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 306
Регистриран на: 18 Фев 2013, 03:39
Име в игра: SladuR
Skype: s_l_a_d_u_r_

Re: Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот d3v1lk1nG » 25 Ное 2013, 20:12

Според мен темата ще се развие както миналата за нов сървър - Всеки е За ,но никой не се навива да направи такъв сървър и да го хоства :)
Аватар
d3v1lk1nG
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 536
Регистриран на: 30 Яну 2011, 16:20
Име в игра: d3v1lk1nG
Skype: -

Re: Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот MORTAL » 26 Ное 2013, 08:25

SladuR написа:Аз снощи влязох да поиграя в тоя сървър. Не е лош, ама малко ме съмнява да има успех. Трябва да са големи мапове и да има доста хора за да се играе. Отделно не е сигурно дали ще може да се играе отборно, в смисъл влизат различни хора не само редовните. Не ми хареса и когато някой вземе противниковият флаг, убият го и вземат флага той автоматично се връща в базата. По-добре ще е да се връща в базата и така може да се вземе пак по време на връщането. Не знам дали ме разбрах те. Ако сте играели ще знаете за какво става дума. Отт мен НЕ, аз съм ЗА отборният гънгаме.

Идеята ти е паднал твой флаг да трябва да се занесе в твоята база, вместо само при докосване да се появява там? До сега съм играл много този тип игра Capture the flag, и навсякъде флага се връща само при докосване. Не съм го играл като мод на ЦС, но ми е добре познат от Sin, Quake и Unreal, там също е така - връща се веднага.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот SladuR » 26 Ное 2013, 11:33

Ами да това е идеята. Значи бягаш с флага, почти си стигнал до базата и изкача ти някой противник. Убива те,докосва флага и край. Ако го връщаше ти имаш възможност пак да си го вземеш. Абе не ми хареса много, как ще се разбереш с другите участници кой да пази флага кой да краде другият и т.н. Бягаш като ненормален, иначе стрелбата не трябва да се целиш много стреляш сватбарската и пръскаш глави :)
Аватар
SladuR
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 306
Регистриран на: 18 Фев 2013, 03:39
Име в игра: SladuR
Skype: s_l_a_d_u_r_

Re: Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот MORTAL » 26 Ное 2013, 11:55

Обикновено всички се стремят да вземат флага, тъй като това носи точки на целия отбор. А всички пазят и прикриват носещия флага, без значение кой е. Като има ясна цел, играчите автоматично играят отборно без да се усещат, че го правят.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот SladuR » 26 Ное 2013, 12:25

Може, но аз като влязох в сървъра, мапа беше poolday с басейна. Малък мап за такава игра. Няма как да се скриеш и да го занесеш, а бяхме 2 на 2-ма. Пробвах с разните му екстри, малко по-лесно става.
Аватар
SladuR
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 306
Регистриран на: 18 Фев 2013, 03:39
Име в игра: SladuR
Skype: s_l_a_d_u_r_

Re: Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот 3BEP » 26 Ное 2013, 12:49

MORTAL написа:Обикновено всички се стремят да вземат флага, тъй като това носи точки на целия отбор. А всички пазят и прикриват носещия флага, без значение кой е. Като има ясна цел, играчите автоматично играят отборно без да се усещат, че го правят.

(y)

SladuR написа:Може, но аз като влязох в сървъра, мапа беше poolday с басейна. Малък мап за такава игра. Няма как да се скриеш и да го занесеш, а бяхме 2 на 2-ма. Пробвах с разните му екстри, малко по-лесно става.

Прав си че малките мапове не са най-подходящи за този вид игра, но ако само това е аргументът ти за "Против" се замисли че маповете на които ще се играе се определят от админа... може би сървърът който дадох за пример не беше много подходящ, но съм играл доста време такива сървари и съм се забавлявал адски много... Относно това че флага се връща автоматични ... има си предимства и недостатъци. Трябва да поиграеш такъв сървар на голям мап с по 10 играча в отбор за да разбереш тръпката.
Последна промяна MORTAL на 26 Ное 2013, 14:29, променена общо 1 път
Причина: Не пиши две поредни мнения, ползвай бутончето "Промени". Намира се в горния десен ъгъл на мнението ти.
Аватар
3BEP
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Ное 2013, 18:08
Име в игра: [(:HAKA3AH_Cu_OT:)]-=3BEP=-
Skype: sub_zero_666_

Re: Предложение за сървър - Capture the flag

Мнениеот SladuR » 26 Ное 2013, 13:07

Така си е, то с тебе май играхме на оня сървър. :) Трябва да е нещо като nuke май се казваше мапа. Може да се пробва знам ли това, че на мен не ми допадна много. Малко разнообразие няма да вреди.
Аватар
SladuR
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 306
Регистриран на: 18 Фев 2013, 03:39
Име в игра: SladuR
Skype: s_l_a_d_u_r_


Назад към Предложения за сървърите и сайта

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron