Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Предложение за сървърите и сайта

ИзображениеТук предлагайте какво искате до добавим/премахнем

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот SEXY_M » 23 Апр 2014, 18:59

Офтопик:
Vito написа:Какъв бан какви 5 лева,искаме да идват хора сега да вземем и да ги баннем,на кой му трябва това нещо ?

А защо тогава ги банвате от сървърите ?
Последна промяна SEXY_M на 23 Апр 2014, 20:01, променена общо 1 път
Аватар
SEXY_M
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 905
Регистриран на: 30 Ное 2010, 14:29
Местоположение: Ихтиман
Име в игра: BoT & SEXY_M
Skype: petar_19862

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот Vito » 23 Апр 2014, 19:10

Офтопик:
Аз теб не мога да те разбера,какво целиш да поучаваш екипа ли права ли искаш какво искаш не мога да разбера.......
получават бан и който сметне че бана му е неправилен пуска си тема,екипа разглежда,има решение и темата приключва.
Такива индивиди нагли като тоя обиждащия,щото виждаш ли оня му пишел постоянно и той започнал да обижда админа еми бан ще има тарикатчето че и ника си сменил,еми това е опитал се човека да го поправи като му сложил гаг той пак не иска,аз също от спектатори съм местил 1 или 2 просто защото са били малко хората и не ми се е искало да ги киквам.Като заключвате какво да правя слял съм ги :)
Последна промяна Vito на 23 Апр 2014, 19:41, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Vito
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 637
Регистриран на: 16 Яну 2012, 23:29
Местоположение: Козлодуй
Име в игра: Vito
Skype: Само на лично

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот MORTAL » 23 Апр 2014, 19:36

Вито, това което си писал е за другата тема - оплакването на D1mb1k. Батмана там е направил каквото трябва.
Тук говорим и за спазване на правилата относно грешните банове. В момента се слагат банове за уал, а истинската причина, като че ли е "много е добър, чакай да го банна, пък ако се оплаче, ще му го махнат, а аз ще се извиня". От сега няма да е така, написано е в правилата (т. 6). Не е идеята админите да ги е страх да баннат някой, защото ще им сложат предупреждение. Идеята на това е да се намалят грешните банове. Имаме тема с оплакване от хакери, където рано или късно се слага бан на виновния. Разбира се, че като е явен, админа ще го банира без да се замисля, но ако играча е просто добър? Трябва ли да го баннат, за да пуска оплакване? А ако има само един час за игра, в обедната почивка примерно!? И трябва да чака, за да му махнат бана, което не се знае кога ще стане. Целта ни е да се развиваме и да имаме повече играчи.
Дзак, прав си, това е обсъждано преди и до никъде не стигнахме, темата събира прах някъде из форума. Време е да се стегнем малко, защото ми се струва, че май сме се поотпуснали. Предложението на Sexy_M според мен е добро. Нека ако има критики по предложението, да не се обсъжда предлагащия го, а самото му предложение.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот Fox » 23 Апр 2014, 20:25

По принцип за начина на бан се решава само и единствено от Главния Администратор !!! Иначе като предложение не е лошо ,но не може да осъществи ,защото да кажем че сървар админ е направил демото в 1:00 вечерта ,а от екип банове няма никой на линия и по тоя начин трябва да чака админа до утре за да се вземе решение ,а примерно дадения играч е хак и продължава да играе!!! За това си преценява да ли банне и да си понесе отговорноста си , иначе за какво е станал админ ???Ако трябва ще го гледа и един час!!!

На мен друго ми е интересно точка 6 от правилата за игра в сърварите:

Чл. 6. Флудът с радио команди като "Go Go Go!" e ЗАБРАНЕН, защото така дразните съотборниците си и им пречите да чуват противниците си!


Ми само да питам ОК няма да ползвам Go Go Go ! ами Sector Clear не ли едно и също ? Според мен това е супер смешна забрана и мисля че никой сървар е няма !!! Вземете я премахнете ,защото някой админ може да злоупотреби с нея за сметка на някой играч !!!
Последна промяна Fox на 23 Апр 2014, 20:27, променена общо 1 път
Fox
 
Предупреждения: 0

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот SEXY_M » 23 Апр 2014, 20:26

Ще добавя още два факта които доказват че моето предложение ще е в полза


http://store.picbg.net/pubpic/A8/D9/1bf ... 22a8d9.JPG
В оплакване от банове има 768 оплаквания от които около 50% са завършили с премахването на бановете

http://store.picbg.net/pubpic/1D/22/ce0 ... e91d22.JPG
В оплакване от хакери има 481 оплаквания от които около 90% са завършили с поставяне на бан

Равносметката е:

768 - 50% = 384 верни бана при положение че този раздел е от създаването на форума

А получените банове в раздела за оплакване от хакери който е от 29.01.2013г. е с доста по голям рейтинг за добре свършена работа.

Офтопик:
SpawN 97 написа:По принцип за начина на бан се решава само и единствено от Главния Администратор !!! Иначе като предложение не е лошо ,но не може да осъществи ,защото да кажем че сървар админ е направил демото в 1:00 вечерта ,а от екип банове няма никой на линия и по тоя начин трябва да чака админа до утре за да се вземе решение ,а примерно дадения играч е хак и продължава да играе!!! За това си преценява да ли банне и да си понесе отговорноста си , иначе за какво е станал админ ???Ако трябва ще го гледа и един час!!!

На мен друго ми е интересно точка 6 от правилата за игра в сърварите:

Чл. 6. Флудът с радио команди като "Go Go Go!" e ЗАБРАНЕН, защото така дразните съотборниците си и им пречите да чуват противниците си!


Ми само да питам ОК няма да ползвам Go Go Go ! ами Sector Clear не ли едно и също ? Според мен това е супер смешна забрана и мисля че никой сървар е няма !!! Вземете я премахнете ,защото някой админ може да злопотреби с нея за сметка на някой играч !!!

Става дума за т.6 от viewtopic.php?f=2&t=373 и предложението ми е, не да се забрани на администратора да банва играч, а просто ако не е напълно сигурен в дадената ситуация да направи демо и да го предостави във вече съществуващата за тази цел тема.
Аватар
SEXY_M
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 905
Регистриран на: 30 Ное 2010, 14:29
Местоположение: Ихтиман
Име в игра: BoT & SEXY_M
Skype: petar_19862

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот Fox » 23 Апр 2014, 20:32

SEXY_M написа:Ще добавя още два факта които доказват че моето предложение ще е в полза


http://store.picbg.net/pubpic/A8/D9/1bf ... 22a8d9.JPG
В оплакване от банове има 768 оплаквания от които около 50% са завършили с премахването на бановете

http://store.picbg.net/pubpic/1D/22/ce0 ... e91d22.JPG
В оплакване от хакери има 481 оплаквания от които около 90% са завършили с поставяне на бан

Равносметката е:

768 - 50% = 384 верни бана при положение че този раздел е от създаването на форума

А получените банове в раздела за оплакване от хакери който е от 29.01.2013г. е с доста по голям рейтинг за добре свършена работа.

Според мен това не е фактор !!!Защото не всеки играл в сърварите на тая верига и е получил наказание е влезнал да се оплаче ,нали? Затова тая статистика не може да се води за вярна !!! Сигурен съм и в друго че много играчи в бан листата имат и не справедливи банове ,не може да има 25 страници банна ти !Поне 35% даже и повече не са си потърсили правата!
Fox
 
Предупреждения: 0

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот dzak » 23 Апр 2014, 21:13

Член 6 много добре си е написан. "Флудът с радио команди" - в множествено число, "като Go go go !" - директен пример, т.е. няма значение коя от всички, като естествено спама с цел подсещане на съотборниците не се наказва, стига да не се прекалява излишно.
Има играчи, които прекаляват с радиото и не го използват по предназначение, затова е въведена тази точка.
Аватар
dzak
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1634
Регистриран на: 04 Дек 2012, 20:45
Име в игра: dzak
Skype: на ЛС

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот Fox » 23 Апр 2014, 21:23

dzak написа:Член 6 много добре си е написан. "Флудът с радио команди" - в множествено число, "като Go go go !" - директен пример, т.е. няма значение коя от всички, като естествено спама с цел подсещане на съотборниците не се наказва, стига да не се прекалява излишно.
Има играчи, които прекаляват с радиото и не го използват по предназначение, затова е въведена тази точка.

Така е че има играчи да злоупотребяват с всичко и трябва да има наказание ,но има и админи който се възползват и повече злоупотребяват от играчите с забраните,който са написани с добро намерение от Главния и за по добра игра, нали? Там е проблема ,по малко права за админите и повече играчи ще има тука ,защото като ви гледам рейтинга в http://www.gametracker.com доста е спаднал от към посещаемост !Защо ли?
П.С Това е с две думи което иска да постигне SEXY_M ,ограничени права за админите и реални наказания !
Fox
 
Предупреждения: 0

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот dzak » 23 Апр 2014, 21:49

За наказанията може да реши само един човек - собственика, или човек, който лично е посочен от него. Едва ли някой ще му е приятно да налага наказания на колегите, същото важи и в обратния случай.
Аватар
dzak
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1634
Регистриран на: 04 Дек 2012, 20:45
Име в игра: dzak
Skype: на ЛС

Re: Предложение за сървърите и сайта

Мнениеот SEXY_M » 23 Апр 2014, 22:44

В това предложение искам да се намалят грешните банове и да почнат да се налагат наказанията на всички правила спрямо админи и потребители :) защо да не се налагат наказания и на админи след като има правила за потребителите значи има и за админите :)
Аватар
SEXY_M
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 905
Регистриран на: 30 Ное 2010, 14:29
Местоположение: Ихтиман
Име в игра: BoT & SEXY_M
Skype: petar_19862

ПредишнаСледваща

Назад към Предложения за сървърите и сайта

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron