Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Как да намалим лага в CS под Win7

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Как да намалим лага в CS под Win7

Мнениеот kanabis4o » 30 Дек 2012, 14:43

fr0sst написа:Здравейте, доста рових из гугъл по темата защо ми лагва Couter Strike 1.6 на Windows 7 и открих че като цяло в Windows 7 и Windows Vista от Microsoft са вградили една нова услуга (service) казваща се Multimedia Class Scheduler Service (MMCSS). Нейната цел е автоматично да задава приоритет на аудио и видео плейбек за да предотврати накъсване, замазване и други. Но с тази услуга са си вкарали "автогол" и създават проблеми на много хора с играенето на мултиплеър или онлайн игри и други проблеми. Тази услуга е вградена защото при генерирането на голям интернет трафик той натоварва процесора и този service MMCSS има за цел да ограничи пакетите до не повече от 10 000 в секунда.
Точно от това идват проблеми като лаг и висок пинг в Counter Strike 1.6 и в някои други онлайн игри. Това засяга голяма част от геймърите, като намаляват до 50% производителността на интернета им в игри като Oblivion и други.
Отдолу съм посочил решение на проблема, което при мен работи и пинга от 150-180 в Counter Strike 1.6 падна на нормалните 18 до 30.

Решение на проблема (тествах го и при мен работи) има като се изпълнят наколко стъпки в Windows 7 за да се спре този service или услуга:
Стъпка 1- да забраним на приложенията да ползват тази услуга:
* В полето RUN в старт менюто пишем regedit и отваряме папките до HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Audiosrv
* Там кликаме за записа DependOnService и изтриваме реда "MMCSS" от текстовия прозорец.

Стъпка 2 -да забраним автоматичното стартиране на тази услуга Multimedia Class Scheduler Service (MMCSS)
* В полето RUN в старт менюто пишем services.msc и се появява прозорец, в който намираме реда Multimedia Class Scheduler и срещу него в полето Startup Type от Automatic го променяме на Disabled за да го забраним
*Рестартираме компютъра за да влязат промените в сила

1MB+
rate 23000
cl_cmdrate 45
cl_updaterate 40
cl_rate 9999 ИЛИ 23000
cl_cmdbackup 2

Ето още няколко настройки благодарение на които можете да увеличите вашето FPS

Понеже видео картите са много и различни марки и модели, съответно и настройките се прявят по различен начин, но общо взето трябва да настроите следните неща

Anistropic filtering - максималните възможни
Conformant texture clamp - OpenGL
CPU acceleration - Single display performance
Texture filtering Quality - High Performance
Vertical Sync - Off

Хубаво е също да подкарате играта през DLL-a на видео картата Ви (при мен от това имаше голямо подобрение)

Отивате в C:\Windows\System32\
и търсите
Ако сте с nVidia видео карта търсете файла
nvoglnt.dll
Ако сте с ATI видео карта търсете
atioglxx.dll
за всички други видео карти търсете
opengl32.dll

и като го намерите го копирайте в папката gldrv в играта. В тази папка има и текстов файл на име drvmap.txt, кликнете properties върху него и махнете отметката на Read Only. Отворете го и променето съдържанието му както следва в зависимост от вашата карта

за nVidia :

Default Default
gldrv/nvoglnt.dll

за ATI :

Default Default
gldrv/atioglxx.dll

за всички останали марки:

Default Default
gldrv/opengl32.dll

Затворете този файл като запишете промените и отново го направете Read Only

Приятна игра!
Няма грозни жени има жени с рядка красота!
Аватар
kanabis4o
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 243
Регистриран на: 06 Авг 2011, 01:05
Местоположение: София
Име в игра: kanabis4o`nG
Skype: -)

Re: Как да намалим лага в CS под Win7

Мнениеот DINO BG » 30 Дек 2012, 16:48

Пускането на цс-а през dll-то на видеото помага много и за по - старичките машинки с win Xp, а 1вата част на урока я има с картинки ей там ------> Цъкни ме
Лъва и мечката са по - силни, но вълкът никога не играе в цирка ! ! !
Аватар
DINO BG
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 446
Регистриран на: 14 Авг 2012, 20:35
Име в игра: DINO BG
Skype: ;]

Re: Как да намалим лага в CS под Win7

Мнениеот VAMPIRA » 12 Юли 2013, 20:42

Полезен урок но дай източник
Аватар
VAMPIRA
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Апр 2013, 15:36
Име в игра: |N.O|C.O.N.T.R.O.L|
Skype: Дълъг е!


Назад към Уроци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта