Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Премахване на червей от флашка

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Премахване на червей от флашка

Мнениеот MORTAL » 31 Яну 2013, 10:54

Autorun червеите се разпространяват от флашки или от мапнати по мрежата хард дискове. Обикновено autorun червеите пускат или свалят от интернет допълнителни гадости като задни вратички и приложения за кражба на пароли. За да премахнеш червея, следвай инструкциите. Трудно ще е, може да отнеме доста време.

1. Преди да започнеш да триеш червея, трябва да изключиш опцията Autorun. Ето как се изключва ауторън при Windows ХР Pro и Home edition, както и Виста:
Отвори Notepad и copy/paste това в текстов файл:
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf]
@="@SYS:DoesNotExist"

Запиши файла с име примерно noautorun.reg, като за целта в Notepad където пише "Save File as Type" го сменяш с "All Files", за да може да промениш разширението на файла.
След това стартирай файла който записа noautorun.reg, Уиндоус ще те пита дали искаш да вкараш тази информация в регистъра, кликни YES за да позволиш.

2. След като спреш ауторъна, търси в главната директория на всички твои устройства (c:\, d:\, e:\ и т.н. включително и флашката) за файл с име autorun.inf. След като го намериш, отвори го с Notepad и виж в него има ли написано на някой от редовете нещо започващо с Label=" и "shellexecute=". Запиши си името на файла към който сочат тези неща (Label=" и "shellexecute=").

3. Затвори файла autorun.inf и го изтрий (с Shift+Del). Сега намери файла към който сочеха редовете започващи с Label=" и "shellexecute=" и също го изтрий.

4. Повтори стъпки 2 и 3 за всички устройства (c:\, d:\, e:\ и т.н. включително и флашката).

5. Обърни внимание на това, че щом си хванала червей, трябва да очакваш и други разни инфекции. Провери дали антивирусната и файъруола ти работят нормално, и дали не са нещо прецакани от червея. За да провериш дали ти работи антивирусната, копирай и постави този текст:
X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
в празен Notepad файл, и го запиши с име EICAR.COM. Ако антивирусната работи коректно, ще го засече още при сейването и ще изреве. Това е само за тест. Ако си сигурна че работи не е нужно да го правиш.

6. Ако не можеш да изтриеш файловете, или те се появяват отново след като ги изтриеш, използвай boot-ващо антивирусно CD, за да достигнеш хард диска/флашката преди вируса да се е задействал. Тогава ще е възможно да изтриеш тези файлове на червея.

Дано не ти се налага, но такова boot-ващо антивирусно CD на BitDefender можеш да си свалиш от тук

Сваляш го и го записваш на диск. От записващата програма трябва да избереш опцията "запис на ISO".
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Премахване на червей от флашка

Мнениеот zxcv ;> » 27 Май 2013, 22:43

Сърдечно благодаря! Справих се с гадината.
Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо ...
Аватар
zxcv ;>
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1670
Регистриран на: 01 Сеп 2012, 19:33
Име в игра: vijdam va dvoino ;x
Skype: Може и на ЛС

Re: Премахване на червей от флашка

Мнениеот m3ry.jane » 28 Май 2013, 10:03

Не знам дали го има в урока, но може да форматирате флашката (така ме бяха посъветвали), ако искате да изтриете всички файлове.. Така си бях решила проблема с червея.. :)
Аватар
m3ry.jane
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 587
Регистриран на: 18 Сеп 2010, 10:21
Местоположение: Ruse
Име в игра: m3ry.jane

Re: Премахване на червей от флашка

Мнениеот MORTAL » 28 Май 2013, 11:18

m3ry.jane написа:Не знам дали го има в урока, но може да форматирате флашката (така ме бяха посъветвали), ако искате да изтриете всички файлове.. Така си бях решила проблема с червея.. :)


С форматиране е най-лесно :) Тук целта е да запазим информацията.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Премахване на червей от флашка

Мнениеот zxcv ;> » 29 Май 2013, 20:29

MORTAL написа:
m3ry.jane написа:Не знам дали го има в урока, но може да форматирате флашката (така ме бяха посъветвали), ако искате да изтриете всички файлове.. Така си бях решила проблема с червея.. :)


С форматиране е най-лесно :) Тук целта е да запазим информацията.

Именно, знае се, че с формат се оправя, но 7 GB въобще не ми се качваха на PC и после пак трябваше да ги свалям на флаш паметта - златна работа свърши темичката нищо, че пак късно я видях! (giggle) 8)
Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо ...
Аватар
zxcv ;>
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1670
Регистриран на: 01 Сеп 2012, 19:33
Име в игра: vijdam va dvoino ;x
Skype: Може и на ЛС

Re: Премахване на червей от флашка

Мнениеот Bsirto » 01 Юни 2013, 17:48

Благодаря ти !
Аватар
Bsirto
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юни 2013, 17:44
Име в игра: *!HnS Pr)*!
Skype: svetoslav.aleksiev2

Re: Премахване на червей от флашка

Мнениеот bloodseeker » 26 Юни 2013, 15:35

Много ти благодаря!
Аватар
bloodseeker
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юни 2013, 15:28
Име в игра: [x] # eL Shaarawy
Skype: при поискване


Назад към Уроци

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта