Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Препоръчайте ни филм

Изображение Всичко НЕсвързано с Counter-Strike

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Siska » 28 Ное 2019, 15:47

MORTAL написа:Говоря за филми преди 2000 г., когато киното беше кино, а не просто печатница за кинти. И да, тогава и американското ставаше за гледане. Много е тънък хумора в "Приятели", налагало ми се е да слагам пауза и да търся къде е смешното :) Не всеки знае коя е Джил Гудейкър, но пък вече знам. Колкото до английското... Роуан Аткинсън е номер едно, не само в "Господин Бийн", а и в "Злостър - черното влечуго". "IT crowd" и "Новият политик" също са ми в топа и са английски.Това, че не разбираш хумора в "Приятели", не го прави бозава американска тъпня.


Не става въпрос за разбиране... Просто не мога да ги понасям. Мога да обесня защо съвсем ясно, но ми се струва , че прекалих и в предния пост. Така , че да оставим това настрана.
Раздвам се , че си гледал също един от най-смешните серияли "Новият политик".
Ако тръгна да изброявам английски комици и актьори няма да ми стигне форума, а не се сещам за нито един американски комик или актьор. Може би донякъде Стив Мартин, но като цяло са много малко. Само бози от край до край.
Черното влечуго няма да го коментирам, то там е ясно.
Имам ги всичките епизоди на по два диска. Ако единия се прецака да ми остане другия. (giggle)
Този не го знаех "IT crowd". Сега ще го изтегля и него. Препоръчвам ти новите филми с Роуан, където играе сериозна роля. Влиза в ролята на Мегре, която роля пък преди това е изиграна от великия Жан Габен , а пък историята е по книгите на Жорж Сименон.
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 532
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот BeTePuHaP » 28 Ное 2019, 17:16

Те не са много нови (за Мегре), но в действителност са много добре направени и увлекателни. Отива му ролята!
Аватар
BeTePuHaP
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 407
Регистриран на: 22 Дек 2011, 01:32
Име в игра: [nuPuHcko] BeTePuHaP

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Siska » 29 Ное 2019, 01:51

BeTePuHaP написа:Те не са много нови (за Мегре), но в действителност са много добре направени и увлекателни. Отива му ролята!


Със сигурност доказа , че е велик по много начини. А взех даже да се замислям дали не е по-добър от Габен дори в тази роля ?

Този препоръчвам също по романите на Колин Декстър. Kазва се "Endeavour" - криминален, интересен, забавен.
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 532
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот MORTAL » 29 Ное 2019, 09:29

Siska написа:Препоръчвам ти новите филми с Роуан

Гледах го преди години "Мегре залага капан", но някак си не мога да се оттърся от присъствието на господин Бийн, някак си неестествен ми се видя :D
"IT crowd" сигрурно вече си го изгледала, той е 5 сезона, 4 с по 6 двадесетминутни епизода и един пети сезон само с една серия от около час.
A колкото до сериала "Приятели", то не е само до смях има и доста тъжни моменти. На тази сцена съм ревал много пъти, включително и сега...

Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Masta_Killa » 29 Ное 2019, 09:52

и аз го знам на изуст "Приятели", няма друг такъв сеириал! а послендия епизод съм го гледал веднъж, не искам повече... :D Друг сериал, с доста тънък хумур, който ми хареса е "How I Met Your Mother", но там за някои шеги, трбява да си гледал предните епизоди да ги хванеш
Аватар
Masta_Killa
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 142
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:06
Име в игра: Masta_Killa
Skype: -

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Ganya » 30 Ное 2019, 18:38

Masta_Killa написа:и аз го знам на изуст "Приятели", няма друг такъв сеириал! а послендия епизод съм го гледал веднъж, не искам повече... :D Друг сериал, с доста тънък хумур, който ми хареса е "How I Met Your Mother", но там за някои шеги, трбява да си гледал предните епизоди да ги хванеш


Романтична натурка? Хвърли око:

Flipped
Before Sunrise
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Аватар
Ganya
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 92
Регистриран на: 09 Фев 2017, 00:09
Име в игра: Ganya

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Siska » 18 Мар 2020, 04:05

A Countess from Hong Kong (1967) - Филм на Чарс Чаплин в главните роли Марлон Брандо и София Лорен също и на Чаплин брат му.
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 532
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот DIESEL » 18 Мар 2020, 19:55

Наскоро гледах филма "Чернобил зона на отчуждение".Доста впечатлен останах от филма.Препоръчвам го.
Изображение

ИзображениеИзображение

Изображение

Изображение
Аватар
DIESEL
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 155
Регистриран на: 20 Авг 2014, 21:33
Местоположение: гр. София
Име в игра: DIESEL
Skype: marinhso333

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Siska » 25 Мар 2020, 02:38

Never Cry Wolf (1983)

The Truman Show (1998) - Jim Carrey (Този едва ли има някой, който не го е гледал, но все пак)
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 532
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Siska » 27 Юни 2020, 15:03

Zen / Дзен (2009 Япония)

Филмът проследява живота на дзен-будисткия монах Доген Дзенджи по време на бурния период Камакура. Родителите на Доген умират, когато той е съвсем малък, и последното желание на набожната му майка е той да насочи цялата си сила и способности към добруването на хората. Преживяната смърт на родителите му, дава на Доген рядкосрещано проникновение върху естеството и самата природа на живота, което по-късно му помага да постигне висше ниво на духовен мир и просветление. С тези си необикновени качества, той постепенно разпространява своя метод на медитация и ученията на "Истинския будизъм" из цяла Япония. По пътя си Доген среща много хора, всеки от които с различни истории, страхове и копнежи. Посвещавайки ги в тайните за откриване на Пътя, чрез постепено освобождаване от оковите на ума, Доген успява да докосне сърцата им, за да видят какъв може да бъде смъртният свят, ако го погледнем с други очи.

"Дзен не е секта; не е религия, а начин на мислене, състояние на ума." - това е казал Шестият патриарх, проповядвал в Китай, когато веднъж го попитали "Вярно ли е, че ако повтаряш молитвено името на Буда, ще се преродиш в Западната земя, земята на Буда?".

Основна добродетел в Дзен е скромността. Трите големи гряха са алчност, гняв и незнание. Затова няма много дзен-литература. Защото никой не иска да си присвоява образ на учител. Буда е учил, че който има образ (представа) за себе си, не живее в истинската реалност. Реалността са нещата сами по себе си и реалността става видима чрез медитация. Медитацията е врата. Медитацията не трябва да бъде много, но не и малко. (откъс от статията "Дзен литература", на Димитър Събев)
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 532
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

ПредишнаСледваща

Назад към На лафче

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта