Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Препоръчайте ни филм

Изображение Всичко НЕсвързано с Counter-Strike

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Siska » 31 Окт 2019, 18:55

Трите Loft си ги записах на диск. Първият най ми хареса, втория беше по-слаб, а третия съвсем слаб ми се видя.
Сега ще видя и останалите от списъка. (hi)
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 532
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот KoKaL » 31 Окт 2019, 19:23

@MORTAL, ще пробвам предложенията ти, изглеждат интересни.
Аватар
KoKaL
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 498
Регистриран на: 14 Ное 2016, 21:32
Местоположение: Варна
Име в игра: KoKaL
Skype: KoKaL

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот MORTAL » 04 Ное 2019, 12:43

Siska написа:Трите Loft си ги записах на диск. Първият най ми хареса, втория беше по-слаб, а третия съвсем слаб ми се видя.
Сега ще видя и останалите от списъка. (hi)

Гледай оригиналния Лофт, май беше белгийски. Другите са римейкове и не стават!
KoKaL написа:@MORTAL, ще пробвам предложенията ти, изглеждат интересни.

Филмите са много добри. Аз само такива филми гледам.
Мога да препоръчам още:
Identity: https://www.imdb.com/title/tt0309698/?r ... f_=nv_sr_1

Wild things: https://www.imdb.com/title/tt0120890/?r ... f_=nv_sr_1

Wild things 2: https://www.imdb.com/title/tt0365270/?r ... f_=nv_sr_5

Wild things 3: https://www.imdb.com/title/tt0448179/?r ... f_=nv_sr_4

Има и четвърти филм от поредицата, но не съм го гледал. Другите са хубави, въпреки ниската оценка в imdb, все пак филмите са 1998-2005 г.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот KoKaL » 04 Ное 2019, 13:01

@MORTAL
Гледах ”The Hidden Face", и ми допадна много.
Оригиналното заглавие на филма е LA CARA OCULTA.
Аватар
KoKaL
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 498
Регистриран на: 14 Ное 2016, 21:32
Местоположение: Варна
Име в игра: KoKaL
Skype: KoKaL

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот MORTAL » 04 Ное 2019, 13:44

KoKaL написа:@MORTAL
Гледах ”The Hidden Face", и ми допадна много.
Оригиналното заглавие на филма е LA CARA OCULTA.

Зная, но не са много потребителите които знаят испански, за това написах английското му заглавие :)
Следващото е спойлер, моля който не е гледал филма, да не чете, за да не си развали удоволствието от филма!!!
Офтопик:
И до последно таеше надежда за хепи енд, нали :)

Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Siska » 28 Ное 2019, 04:45

Гледайте този , ако искате : Peaceful Warrior 2006
Правен е по книга. Естествено книгата е съвсем друго нещо, но така са всички филми по книги.
Който не обича да чете или път смята , че няма време може да гледа само филма.

А иначе един от най-смешните серияли за мен е "Couples" - на български го превеждат "Свалки". Като сюжет е подобен на "Приятели" , но понеже е английски сериал естествено е светлинни години по-напред от "Приятели". Който обича да се задушава от смях и да пада от стола , препоръчвам...
Последна промяна Siska на 12 Фев 2020, 00:58, променена общо 1 път
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 532
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот MORTAL » 28 Ное 2019, 12:33

Siska написа:А иначе един от най-смешните серияли за мен е "Couples" - на български го превеждат "Свалки". Като сюжет е подобен на "Приятели" , но понеже е английски сериял естествено е светлинни години по-напред от "Приятели".

Не е "Couples", a "Coupling". В IMDB.com "Приятели" е с оценка 8.9 от над 700 000 зрителя, докато "Свалки" е с 8.5 от 40 000 зрителя. "Приятели" е сериала който съм гледал поне 8 пъти от първия до последния епизод и го знам почити на изуст. Възможно е да започна да гледам и "Свалки", но само да видя някоя шегичка, копирана от "Приятели" директно го спирам.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот BeTePuHaP » 28 Ное 2019, 12:42

Аватар
BeTePuHaP
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 407
Регистриран на: 22 Дек 2011, 01:32
Име в игра: [nuPuHcko] BeTePuHaP

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот Siska » 28 Ное 2019, 14:18

MORTAL написа:
Siska написа:А иначе един от най-смешните серияли за мен е "Couples" - на български го превеждат "Свалки". Като сюжет е подобен на "Приятели" , но понеже е английски сериял естествено е светлинни години по-напред от "Приятели".

Не е "Couples", a "Coupling". В IMDB.com "Приятели" е с оценка 8.9 от над 700 000 зрителя, докато "Свалки" е с 8.5 от 40 000 зрителя. "Приятели" е сериала който съм гледал поне 8 пъти от първия до последния епизод и го знам почити на изуст. Възможно е да започна да гледам и "Свалки", но само да видя някоя шегичка, копирана от "Приятели" директно го спирам.


Става въпрос за кино, за изкуство...А не за... Самото сравняване е смешно. Гледай пък после ще кажеш какви са ти впечатленията.
Иначе , ако знаеш каква лекция тръгнах да пиша...Щях да пиша лекция за киното :D. Добре ,че се спрях... :D
Искам само да напомня , че да сравняваме американско кино и английско означава примерно да си гладен и :
1. При ангийското кино се храниш.
2. А при американското кино просто гледаш как някой друг се храни и оставаш гладен.
Разбираш ли ? Примера може да не е много подходящ, но такава е разликата... (hi)
Тоест при едното оставаш с умствен капацитет нула, а при другото, ако не можеш да научиш нещо , то поне можеш да се посмееш на воля, а не на американо-еврейски простотии. И естествено в английското кино поне нещо се случва, докато в американското цял живот всичко е едно и също. В крайна сметка , като гледаме статистиките спокойно можем да видим какъв е манталитета на масите...Ако "Приятели" имаше по-ниска оценка много щях да се учудя да не би хората да са се събудили, но за жалост не са...Затова най-тъпите филми и сериали имат най-много гледания и съответно най-висока оценка. А и въобще как можем да сравняваме след като американците имат хумор , колкото германците, а в Англия се е родила комедията, докато континента още не е бил открит и т.н.
Последна промяна Siska на 05 Фев 2020, 00:20, променена общо 1 път
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 532
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Препоръчайте ни филм

Мнениеот MORTAL » 28 Ное 2019, 15:33

Говоря за филми преди 2000 г., когато киното беше кино, а не просто печатница за кинти. И да, тогава и американското ставаше за гледане. Много е тънък хумора в "Приятели", налагало ми се е да слагам пауза и да търся къде е смешното :) Не всеки знае коя е Джил Гудейкър, но пък вече знам. Колкото до английското... Роуан Аткинсън е номер едно, не само в "Господин Бийн", а и в "Злостър - черното влечуго". "IT crowd" и "Новият политик" също са ми в топа и са английски.Това, че не разбираш хумора в "Приятели", не го прави бозава американска тъпня.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

ПредишнаСледваща

Назад към На лафче

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron