Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Кое китайче е по добро

Изображение Всичко НЕсвързано с Counter-Strike

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Кое китайче е по добро

Мнениеот v0z1 » 23 Апр 2019, 16:08

Банда :) кое от 2-те кинтайчета е по добро

Xiaomi REDMI NOTE 6 PRO 64/4 ---> https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phones/%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD-GSMXIAOMI-REDMI-NOTE-6-PRO-64-4/p/579383

или

Xiaomi REDMI NOTE 7 64/4 ---> https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phones/%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BD-GSMXIAOMI-REDMI-NOTE-7-64-4-DS-BLUE/p/579396

Не мога да преценя сам ... еднакви са ми. Е камерата на единия е по добра ама ...
Кръвна Група AUDI
Аватар
v0z1
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Фев 2017, 14:19
Местоположение: София
Име в игра: v0z1
Skype: нямам

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот roundup » 23 Апр 2019, 16:28

И двата изглеждат добре откъм характеристики.Като цяло моя съвет е да не се занимаваш с тези китайски телефони, батериите им са много яки, но лично на мен са ми много дървени.Все пак ако си решил да си купуваш такъв между тези двата, който и да избереш няма да има кой знае каква разлика.
Аватар
roundup
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 115
Регистриран на: 19 Яну 2014, 12:16
Име в игра: roundup
Skype: ..

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот dzak » 23 Апр 2019, 17:07

1.XIAOMI REDMI NOTE 6 PRO 64/4
2.XIAOMI REDMI NOTE 7 64/4 DS BLUE

2 е с малко уж по-добра (като характеристика) камера 48MP+5MP срещу 12+5MP за задните камери, в предната камера обаче 1 е 20+2MP срещу 13MP , малко по-нова версия андроид (9 срещу 8.1). Процесора на 2 е малко е по-мощния 2.2GHz Octa-Core срещу 1.8 GHz Quad+1.6GHz Quad-Core, с предимство при малко при резолюцията предимство при резолюциите.
Аватар
dzak
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1634
Регистриран на: 04 Дек 2012, 20:45
Име в игра: dzak
Skype: на ЛС

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот RacistPenguin » 23 Апр 2019, 17:31

dzak написа:1.XIAOMI REDMI NOTE 6 PRO 64/4
2.XIAOMI REDMI NOTE 7 64/4 DS BLUE

2 е с малко уж по-добра (като характеристика) камера 48MP+5MP срещу 12+5MP за задните камери, в предната камера обаче 1 е 20+2MP срещу 13MP , малко по-нова версия андроид (9 срещу 8.1). Процесора на 2 е малко е по-мощния 2.2GHz Octa-Core срещу 1.8 GHz Quad+1.6GHz Quad-Core, с предимство при малко при резолюцията предимство при резолюциите.

^ Това и:
7-цата е по-нов модел, евентуално се предполага че ще има по-дълго време поддръжка за нови версии на Android. 6-цата ще получи ъпдейт към Android 9, но надали по-нататък. Видео чипа на 7-цата също е малко по-добър, използва USB Type-C конектор за зареждане (до колко го смяташ за плюс е твое мнение - за мен е)... и поддържа по-бързо зареждане.

Като цяло 7-цата е по-новото и по-доброто. Но не е кой знае колко голяма разликата.
Аватар
RacistPenguin
Gold V.I.P.
Gold V.I.P.
 
Предупреждения: 0
Мнения: 114
Регистриран на: 21 Ное 2017, 23:53
Име в игра: Human is dead. Mismatch.

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот BeTePuHaP » 23 Апр 2019, 18:40

XIAOMI REDMI NOTE 7 64/4 DS BLUE
Офтопик:
Андроид едва ли ще ъпдейтнат, но MIUI 100% ще има ъпдейти. Много често там слагат функции от нови ОС и вървят на по-стари телефони. Говоря конкретно за политиката на марката до сега. Обикновенно има поне един голям ъпдейт на MIUI. При мен минаха два от 8,през 9 до MIUI 10
Аватар
BeTePuHaP
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 407
Регистриран на: 22 Дек 2011, 01:32
Име в игра: [nuPuHcko] BeTePuHaP

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот v0z1 » 23 Апр 2019, 20:53

Наводних ксиаоми ноте 4 (посети тоалетната)... Доволен бях ... Взех нЕкФо умряло леново а359 или нещо такова ( за нищо не става - колега го изкопа за 50лв) преподписах договор с А1 ( чакам го със спиди да го подпиша де ) и те ми дават някакъв алкател 1е или е1 не я разбрах ... за 10лв. което според мен е същия боклук като леленовото (за играчка на детето става).И затова се колебая между тези 2 екземпляра ( не искам самсунг , сони или лг ... имената им вдигат цената просто ). С една дума по добре да взема 7 а не 6 ( софтуера се сменя все пак ).
Кръвна Група AUDI
Аватар
v0z1
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Фев 2017, 14:19
Местоположение: София
Име в игра: v0z1
Skype: нямам

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот RacistPenguin » 23 Апр 2019, 21:17

А, и между другото -7-цата в емаг е на цената на 6-цата: https://www.emag.bg/xiaomi-redmi-note-7 ... ction=view

В този случай не виждам причина да вземеш 6-цата, освен ако не вземаш телефона само и единствено за "селфита".
Аватар
RacistPenguin
Gold V.I.P.
Gold V.I.P.
 
Предупреждения: 0
Мнения: 114
Регистриран на: 21 Ное 2017, 23:53
Име в игра: Human is dead. Mismatch.

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот Faster » 23 Апр 2019, 22:34

Щом ти е харесала марката вземи си 7 цата , като функции е по - добър телефон . То май вече 90% от пазара е Made in China !
Относно Леново - е развалиха го . Първото ми Леново и беше първия модел който започна да се рекламира в България на времето и издържа невероятните 4 години и го продадох ( не знам дали се ползва още ) , но до там . Надъхан бях на марката взех си пак от Емаг , беше добре 2 месеца и после , един месец вися при техниците и накрая дори не ми го върнаха и ми върнаха парите . Лутах се между китайчетата и накрая реших да си купя Нокия . Мислих , че като марка беше корейска ама или са минали към Китай или се заблуждавам . За половин година и нещо нямам никакви проблеми . Актуализира се вече е към андроид 9 тка . За това , че китайците са добри с технологиите . Успех с телефона , който си избереш !
G-n Dimitrov
Аватар
Faster
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 593
Регистриран на: 09 Окт 2015, 11:34
Местоположение: Бургас
Име в игра: G-n Dimitrov

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот dzak » 24 Апр 2019, 09:25

RacistPenguin написа:
dzak написа:1.XIAOMI REDMI NOTE 6 PRO 64/4
2.XIAOMI REDMI NOTE 7 64/4 DS BLUE

2 е с малко уж по-добра (като характеристика) камера 48MP+5MP срещу 12+5MP за задните камери, в предната камера обаче 1 е 20+2MP срещу 13MP , малко по-нова версия андроид (9 срещу 8.1). Процесора на 2 е малко е по-мощния 2.2GHz Octa-Core срещу 1.8 GHz Quad+1.6GHz Quad-Core, с предимство при малко при резолюцията предимство при резолюциите.

^ Това и:
7-цата е по-нов модел, евентуално се предполага че ще има по-дълго време поддръжка за нови версии на Android. 6-цата ще получи ъпдейт към Android 9, но надали по-нататък. Видео чипа на 7-цата също е малко по-добър, използва USB Type-C конектор за зареждане (до колко го смяташ за плюс е твое мнение - за мен е)... и поддържа по-бързо зареждане.

Като цяло 7-цата е по-новото и по-доброто. Но не е кой знае колко голяма разликата.


Мхм, не извадих пълното инфо. Благодаря за допълнението.
Остава да решиш за какво ще го ползваш, защото е модерно да се използват за всичко, но най-малко за разговори.

voz1, прекарах алкатела за 10 лв и останах потресен как може да ти предлагат такъв боклук.
Аватар
dzak
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1634
Регистриран на: 04 Дек 2012, 20:45
Име в игра: dzak
Skype: на ЛС

Re: Кое китайче е по добро

Мнениеот v0z1 » 24 Апр 2019, 12:26

Мхм, не извадих пълното инфо. Благодаря за допълнението.
Остава да решиш за какво ще го ползваш, защото е модерно да се използват за всичко, но най-малко за разговори.

voz1, прекарах алкатела за 10 лв и останах потресен как може да ти предлагат такъв боклук.


Като всичко :) от навигация и игри до телефон

Боклук е ... но за 6 годишно лапе е нещо ( за учене как се борави става - 1ви телефон ) това ми е идеята да го взема

Edit : Като му види сметката няма да ме е яд - 10 лева

Като гледам май ще да е note7
Кръвна Група AUDI
Аватар
v0z1
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Фев 2017, 14:19
Местоположение: София
Име в игра: v0z1
Skype: нямам

Следваща

Назад към На лафче

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 6 госта