Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

История

Изображение Всичко НЕсвързано с Counter-Strike

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

История

Мнениеот Sik » 16 Авг 2015, 23:19

Теро явно не обичаш да четеш история ,за това ще ти помогна да се орентираш ! Не го права с цел да те обиждам,нито да те карам да ставаш Българин въпреки че колкото и да се отричаш от това то ти е кръвта ! За това ти давам не от мен факти ,а от хора който това е им работата .И това което ще прочетеш не писано от Български историци с цел да преправят историята .Чети спокойно и мисли и не само ти а всеки който си мисли че е турчин ,а действително е Българо Мохамеданин!
Източник :
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1 ... 0%B8%D1%8F
Какво пиши там :
Българските турци (турски: Bulgaristan Türkleri) представляват най-голямото етническо малцинство в страната. Според различни теории, нейните представители са или в по-голямата си част потомци на тюркски заселници, които са изселени или дошли доброволно по българските земи от Анадола след османското завладяване на Балканите в края на 14 и началото на 15-ти век, или на местното българско население, ислямизирано и постепенно приело турския език по време на османското владичество.
Така да ти уточня какво значи ТЮРКИ .Това не са турци ,а ето какво

Наименованието „тюрк“ и използвано за първи път официално като политическо име през 6 век. Тюркски националисти твърдят, че експанзията на пратюркските народи през Евразия е включвала скити (ишкуз), хунну, хуни, сармати, хазари, печенеги, алани, кимери, масагети и други степни народи. При все, че някои от тези народи биха могли да представляват в някаква степен пратюркски или тюркски племена или племенни съюзи, повечето от тях се смятат широко за нетюркски. Определено в по-късни времена хазарите и печенегите са били тюрки, но за кимерите, аланите, масагетите, сарматите и скитите се смята, че са ранни индоевропейци.В съвременна Турция не се прави разлика между турци и тюркски народи -аз питам защо ли?Защото е по лесно да преобщиш още народи към теб!!!! .
Така значи какво се оказва ,че дори някой твой много далечен пра родител да е дошъл от днешна Турция ,то той е ТЮРК ,защото за онова време да си Турчин и да не живееш в Истанбул ,Бурса ,Едирне„Измит,Измир ,а да живееш в Българските земи не било пристойно. Но да видим по горе пак,какво се казва за вас тук местните
или на местното българско население, ислямизирано и постепенно приело турския език по време на османското владичество.- Е сега да питам ,къде са ви турските корени ,като никъде не се споменава за заселници Турци ,а само за Тюрки ,помаци и т.н.

Ок а сега да видим любимата ми част ,какво пише един паша ,а за да си паша значи те назначил Султана ,което значи е дошъл от Истанбул (Цариград) и е Истински Турчин ! Султана не би назначил туко така помак или българо мохамедани да управлява Българските земи ,нямало е как да стане това !Та тоя Паша какво казва за вас !Чети смело тук е ключа на истината :
Според управителя на Дунавския вилает през 1878 г. висш турски държавник Мидхат паша техният произход е основно български: "Между българите има повече от един милион мохамедани. Тези мохамедани не са дошли от Азия, както обикновено се мисли. Това са потомци на същите тези българи, преобърнати в исляма през епохата на завоеванията и следващите години. Това са чада на същата тази страна, на същата тази раса и от същото това коляно."
Е драги Мое Българче с Ислямска вяра ,какво правим????????????? Тоя много добре е знаел ,кой сте и казал най-точните думи за вас ,но моята болка е че и до ден днешен политиците си играят с вас само за тяхна изгода ,а вие сте Българи даже повече от някой от нас .Ти ми каза ми майченият ми език е Турски ,ми да турски ще е ,ма Мидхад паша ти е го обяснил защо е Турски ,просто за тия 500 години Българите приели исляма от страх за да се спасят от ятагана и са отритнати от Българите християни ,са започнали да го говорят Турския като майчин ,защото хем ги е пазил ,хем им е помагал да социалният живот тогава !

Сега разбрали защо ти викам че си Българин а не Турчин ,а това че на дядо ти брат му се изселил в Измир през 1988 г.по политически причини,не значи че сте станали по раса и кръв Турци !!!!!!!!
Виж кога истинските Турци бягат от България:
След 1878 г. и създаването на Княжество България голяма част от турското население, поради страх от отмъщение от страна на българите, панически разпродава имотите си и напуска земите на Княжеството. В Княжеството пък се заселват българи от останалите под турско робство български земи, така че постоянно намаляващото турско население се компенсира с пристигащото българско.

Ти от тия Турци избяга ли нямаш род ,защото те са имали при кой да идат ,а пра пра пра пра дядо ти Асан-Асен нямало при кой поради липса на род от там!


Виж още малко :
Местонахождение на турците в България
Днес малцинството е съсредоточено в два главни региона: Североизточен ( Лудогорието / Делиормана ) и югоизточен ( Източните Родопи )[10]. Те представляват мнозинство в област Кърджали (56 %) и относителното мнозинство в област Разград (50.02%)[11]. Важно е да се отбележе обаче, че е трудно да се установи точно броят им, защото е вероятно някои роми , помаци , татари или черкези да са се самоопределили като турска етническата си група при преброяването на населението

Дори и тука не може да се каже че има тюрки останали ,камо ли турци .

Мога още много информация да ти давам ,но това ти стига за сега .Чети и недей се ядосвай на истината ,а на тези твой Български събратя християни ,който не искат да забравят какво е било преди 700 години ,защото всеки Българин може би е чел или гледал филма "Време разделно" на Антон Дончев ,ако не си го гледал и от там ще разбереш кой си !
Аватар
Sik
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Юли 2015, 11:06
Име в игра: Sik
Skype: gogo97

Re: История

Мнениеот TtEeRrOoRrAa » 17 Авг 2015, 00:22

Не ми се чете романи ! Когато ми се чете тогава може сега заключвайте темата и знаете къде й е мястото !
Опасно е да подценяваш човек,който се надценява! ;)
Аватар
TtEeRrOoRrAa
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 377
Регистриран на: 21 Дек 2010, 13:19
Местоположение: London
Име в игра: TtEeRrOoRrAa

Re: История

Мнениеот Sik » 17 Авг 2015, 01:02

Виж това не е роман ,ако беше роман щях да ти дам романа "Време Разделно" и да кажеш че е литературна измислица .Каквото и да правиш Ти си си Българин ,ма ти ако искай си викай че си и Канадец! Истината се знае от и "твоите" хора и за това ви боли вас ,за това ти казах недей живя като дърво без корени, примери се че си Българин с ислямска вяра и това е ,лоша няма !
Вярвай в който си искаш ,Аллах ,Буда ,Бога на Евреите ,Исус ..... Но не можеш да зачертаеш истината за теб и да кажеш аз съм Африканец ,не става .
Тя моята тема може да отиде не само в коша ми и на луната ,но Ти ще си завинаги и твоя род след теб БЪЛГАРИ !!!


И само да ти кажа темата е в раздел лафче ,нито има обиди,нито омраза ,а само исторически факти!Едва ли ще има Българин да я изтрие !
Аватар
Sik
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Юли 2015, 11:06
Име в игра: Sik
Skype: gogo97

Re: История

Мнениеот TtEeRrOoRrAa » 17 Авг 2015, 01:26

Не ми трябва твоите иЗторически факти !
Опасно е да подценяваш човек,който се надценява! ;)
Аватар
TtEeRrOoRrAa
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 377
Регистриран на: 21 Дек 2010, 13:19
Местоположение: London
Име в игра: TtEeRrOoRrAa

Re: История

Мнениеот MORTAL » 17 Авг 2015, 08:46

Всеки сам определя етническата си принадлежност. Тук сме се събрали да играем една игра която ни свързва в сървърите и форума. Който какъвто е, ако ще и марсианец, докато спазва реда и правилата не пречи на никого.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: История

Мнениеот nrjhs » 17 Авг 2015, 09:49

TtEeRrOoRrAa написа:Не ми трябва твоите иЗторически факти !

Това опит за поправка ли беше ? Ако е така значи си в грешка :D
Най-накратко казано, когато са били големите кланета в турската империя на българи са им казвали:Или си сменяш вярата или умираш.И някои за да се спасят са си сменяли вярата, и са се правели на турци за да нямат проблеми.Говорели на турски и т.н.Ти си потомък на такива хора.
Все едно някой на мен идва и ми казва, ако не станеш монголец и не си смениш вярата умираш.И мен ако не ми се умира, почвам да уча монголски, да живея като монголец, но това не променя факта, че до вчера съм бил българин и все още съм.
Изображение
Изображение
'77 '78 '81 '84 '05
Аватар
nrjhs
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 263
Регистриран на: 06 Юли 2013, 15:35
Местоположение: София
Име в игра: endz0nE
Skype: Л.С.

Re: История

Мнениеот Sik » 17 Авг 2015, 10:31

MORTAL написа:Всеки сам определя етническата си принадлежност. Тук сме се събрали да играем една игра която ни свързва в сървърите и форума. Който какъвто е, ако ще и марсианец, докато спазва реда и правилата не пречи на никого.

Мортал виж сега ,ние с него си имаме една тема и за да не пиша в чата и да има дразги съм писъл тука ! Темата не е за заяждане нито искам да го обиждам ,а да му отворя очите ,но явно и на теб се налага да се отварят очите ,не можеш да кажеш че всеки може да се определя сам за етноса си ,защото всеки би се писал тогава Американец,Германец или по точно със силните на деня! Ако бе така в света щеше да има 4-5 етноса нали ? И ти точно всеки български политик за да има "мир" пишете се каквито искате ,но така не може то си има история ,даже ако искаш мога да кача документи с който самата нова Турска държава наследник на Османската империя ,признава че няма истински Турци в днешна България и България също признава че няма останали Българи в днешна Турция! Но интерсния факт е че след като се създаде ДПС отново се появиха Турци в България ,как става това? Да ви покажа ли какво казват Турските политиците по време на Голямата екскурзия :" Тези Български гражданини,който влизат в Турция са българо мохамедани ,на който искат да се сменят имената ,добре че не и религията и затова Турция ще им даде статут на имигранти",защо още тогава не ги признават за техни сънародници ,а и даже им издават временни тескерата за влизане и им унищожават Българските паспорти още на границата ,а за това че са Турци ги настаняват в палаткови лагери пред Одрин който се пазят от войска ,а на тази войска за "подарък" и разрешават не официално да "обиждат" раята наред! За това Мортал не може с лека рака да кажеш че всеки може сам да се самопределяш какъв си ,защото никоя етност не приема самозванците ,всички Турци знаят че те са Българо мохамедани и само политиците имат файда да си играят с тях ! Знаеш ли че ако Теро и рода му ако не гласуват за ДПС веднага стават Помаци ,цигани,черкези ,татари и може най зле за тях "българи" и вече не са Турци? А кажи какво да вика Теро в това положение ? Защото няма да имат ни работа ни поминък за тях ,за това в днешно време докато е жив водача им Доган
на който биологичният му баща е от ромски произход от село Пчеларово, който го изоставя няколко месеца след раждането му ,дори и той Догана не е Турчин ,а му се иска да е и ми е чудно как може да ги води един "РОМ" тия "Турци" и те да му се радват както германците на етническия евреин Хитлер??????
Аватар
Sik
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Юли 2015, 11:06
Име в игра: Sik
Skype: gogo97

Re: История

Мнениеот SNAIP » 17 Авг 2015, 12:16

MORTAL написа:Всеки сам определя етническата си принадлежност. Тук сме се събрали да играем една игра която ни свързва в сървърите и форума. Който какъвто е, ако ще и марсианец, докато спазва реда и правилата не пречи на никого.


В горните думи е казано ясно всичко по темата.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Пенсиониран от CS 1.6
Аватар
SNAIP
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 808
Регистриран на: 04 Юни 2013, 18:13
Местоположение: Лом
Име в игра: SNAIP
Skype: snaip_lom

Re: История

Мнениеот Valkyria » 17 Авг 2015, 14:55

Етническата принадлежност е въпрос на самосъзнание а не на гени, преди около 250 години всеки от нас е имал 516 предци никой не може да каже с точност че всички са били от един народ, преди време е нямало тази етническа хомогенност на държавите която я имаме днес.

А историята е това което е казано че се е случило а не това което е станало, всеки народ си интерпретира историята по различен/удобен за него начин.
Изображение
Аватар
Valkyria
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 778
Регистриран на: 04 Окт 2010, 23:16
Местоположение: Бургас
Име в игра: Valkyria
Skype: echo123


Назад към На лафче

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron