Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Предложение за вота в Classic

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот RacistPenguin » 01 Дек 2018, 14:18

dzak написа:Като идея добре.
Не не мисля, че е измислен такъв плъгин все още(и вероятно едва ли ще има). То "забиването" става заради смяната на мапа, не защото си забива. Т.е. ако мапа не тръгне да се сменя, няма да забива така последния рунд.
Решение за мен е без вот, мапцикъл.


Ясно ми е защо е "замръзването", но не съм много навътре с правенето на плъгини, за това казах, че не знам дали може да се направи.

Направих някакъв опит да редактирам произволен плъгин за смяна на картата така, че да се задейства през времето на "замръзването" - това стана, но проблемът е, че не се виждат менютата през това време на замръзване... иначе мога да си избирам опция, но не виждам какво избирам (giggle). Та, не става по този начин.

Има и друг вариант - замразяване на всички играчи по време на игра: https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=134516. Този плъгин (или част от него) може да се използва като намалее времето да се замразят играчите, след което да се пусне вота и после пак да се размразят. Тук остава едно чувство за недовършеност на плъгина, защото играчите ще бъдат замразени в произволно време, на произволно място... което не е идеално.

Виждал съм и сървъри, в които след свършване на времето (timeleft) играта продължава до приключване на рунда, след което при започване на новия такъв се сменя картата. Това също може да се включи в "кашата", което ще допринесе за наистина добре направен плъгин:

Времето свършва, последният рунд се доиграва, започва следващия, всички играчи се замразяват, излиза вот, чакат се резултати, според резултатите се сменя картата.

Но някой трябва да седне да го напише, или поне да "сглоби" един плъгин от споменатите такива до тук. Кодът за замразяване на играчите го имаме (по-горе споменатия плъгин), код за вота имаме (текущия плъгин за вот), а колкото до кода за доиграване на последния рунд... трябва да се намери този плъгин (аз не успях да го намеря). Ако някой го има или може да го намери - аз мога да се опитам да ги "сглобя", но не давам гаранция за успех.
Аватар
RacistPenguin
Gold V.I.P.
Gold V.I.P.
 
Предупреждения: 0
Мнения: 114
Регистриран на: 21 Ное 2017, 23:53
Име в игра: Human is dead. Mismatch.

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот Siska » 04 Апр 2019, 01:44

В един сървър се чува глас , който казва нещо от сорта - "Ready to choose map".
Гласа няма как да не го чуе човек. По този начин дали няма да се получи по-лесно ?
А иначе чух , че имало сайт, където правели по поръчка всякакви плъгини.
Ще пробвам да проуча за какво става въпрос.
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 530
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот roundup » 04 Апр 2019, 03:50

Гласа, за който говориш казва "It's time to choose" и го казва бавно и да по това много добре може да се ориентира човек, че ще му излезе меню за вот.Аз съм за да се въведе ако някой знае точно какво е.
Последна промяна roundup на 04 Апр 2019, 12:21, променена общо 1 път
Аватар
roundup
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 115
Регистриран на: 19 Яну 2014, 12:16
Име в игра: roundup
Skype: ..

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот MORTAL » 04 Апр 2019, 07:56

Тук съм посочил плъгин, който прави точно това, за което говорите:
viewtopic.php?f=112&t=6089&p=97015#p97015
Линковете ще са активни още около 10 дни.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот BeTePuHaP » 04 Апр 2019, 09:18

Като отворя линка излиза съобщение, че не мога да чета в този форум!? (think)
Аватар
BeTePuHaP
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 407
Регистриран на: 22 Дек 2011, 01:32
Име в игра: [nuPuHcko] BeTePuHaP

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот dzak » 04 Апр 2019, 09:30

Да, не можеш. Има форум за групата от модератори нагоре (разбирай скрит 2-ри раздел).
Това е написал мортал там:
MORTAL написа:Предлагам този плъгин Map_chooser. Плъгина пуска вот с 5 карти, като в тях не се съдържат последните 10 играни. В кода на плъгина има коментари кое как работи, но са на руски език, но съм сигурен, че който тръгне да го компилира, ще се оправи. Включил съм опцията да работи за ГГ и ДМ сървъри. Поддържа команди като /rtv, /maps, nextmap и т.н. Плъгина спира играта по време на вота, за да не избират играчите карта без да мислят.
Дано стане и при нас, трябва да се тества. Линковете са активни 14 дни.
https://dox.abv.bg/download?id=c4be0d6cd8# - Линк за сваляне на кода
https://dox.abv.bg/download?id=d3bb1dbf3e# - Линк за сваляне на плъгина
Аватар
dzak
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 1634
Регистриран на: 04 Дек 2012, 20:45
Име в игра: dzak
Skype: на ЛС

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот BeTePuHaP » 04 Апр 2019, 10:15

Благодаря dzak! Като опции звучи добре. Даже преди време говорихме с теб за подобен в ГГ (покрай темите за постоянно сменяне на маповете - viewtopic.php?f=78&t=10073&start=10#p93302)
Аватар
BeTePuHaP
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 407
Регистриран на: 22 Дек 2011, 01:32
Име в игра: [nuPuHcko] BeTePuHaP

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот MORTAL » 04 Апр 2019, 11:29

BeTePuHaP написа:Благодаря dzak! Като опции звучи добре. Даже преди време говорихме с теб за подобен в ГГ (покрай темите за постоянно сменяне на маповете - viewtopic.php?f=78&t=10073&start=10#p93302)

Да, този съм го предложил за ГГ, но го пускам и тук, защото ще свърши работа точно каквато предлагате.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Предложение за вота в Classic

Мнениеот Siska » 05 Дек 2019, 17:27

Ето го въпросния плъгин : https://dox.abv.bg/download?id=2548a089f9# - Линк за сваляне
mapm_freeze_in_vote 1
Изображение Търсих врага и го открих : това съм аз , трябва да се победя... Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Siska
Форум Модератор
Форум Модератор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 530
Регистриран на: 15 Окт 2016, 04:12
Име в игра: Siska

Предишна

Назад към Предложения за CS MegaGaming Classic

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта