Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Относно лага от новият хост

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Относно лага от новият хост

Мнениеот xfun » 05 Мар 2022, 22:16

Здравейте, напоследък забелязвам,че в сървъра много сече, за което има много лесен фикс при това доказан и е изпробван от мен !
Причината е, от която насича е сървъра гг е,че има много голям натрупан кеш, видими и невидими работни процеси от дните и дори седмиците преди това, когато е работил сървъра и се затормозява! При допустими 4-5 ms забавяне, през цялото време имам над 50 ms, то направо не се вижда отката на пушкалата.. Командата е net_graph 1(достъпна за абсолютно всички играчи на сървъра) и лесно може да се провери дали падат ms, когато няма хора в сървъра, преди и след процедурата да се засече този показател просто информативно,а иначе фикса е по-долу.

Фикс - От конзолата на хоста се прави сървъра да се рестартира всеки ден автоматично, за препоръчване в мъртво време,когато няма хора на сървъра (например в 4 или 5 часа сутринта). Това не само намалява лага с 99 %, но и освежава сървъра и всичко върви по-гладко!
Лично изпробвано и работи на 10001 % !

Не ми благодарете за този трик,аз Ви благодаря!
Аватар
xfun
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Апр 2020, 22:41
Име в игра: @xfun@{cs}

Re: Относно лага от новият хост

Мнениеот BeTePuHaP » 06 Мар 2022, 10:06

Топлата вода отдавна е открита :D
Аватар
BeTePuHaP
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 407
Регистриран на: 22 Дек 2011, 01:32
Име в игра: [nuPuHcko] BeTePuHaP

Re: Относно лага от новият хост

Мнениеот Admin » 06 Мар 2022, 10:46

Благодаря, че се опитваш да помагаш на сървърите. Точно това е идеята на админа.

Сървъра се рестартира всеки ден, тази настройка на Арена нещо не работи и затова го правя ръчно.
Аз примерно никога не съм имал лаг, играя със 100,5 фпс а пакетите in снощи стигнаха до 130, разбира се не постоянно, но минимума ми е 40 50.
ГГ е мод с различна текстура на картите, което го прави по тежък от класика, има много модели и т.н.
Ето uF в гг играе с 40 фпц а в д2 с 20.
Също е важна и свързаността между интернет доставчиците.

Винаги съм на разположение за промени и тестове, като с Маста и Сиска понякога правим такива.
Изображение
CS MegaGaming във
Изображение
Изображение
Аватар
Admin
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 4097
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 17:48
Местоположение: гр. София
Име в игра: demon
Skype: csmegagaming


Назад към Предложения за CS MegaGaming GunGame

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта