Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

Въпрос и предложение, отностно правилата на сървърите..

ИзображениеАко имате оплакване от админи: тук,

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

Въпрос и предложение, отностно правилата на сървърите..

Мнениеот boqn.bg » 14 Дек 2012, 03:52

Веднъж ми се наложи да остана за известно време spectators . Админ ABC пи писа: защо си spectators? Отговорих му и след това той започна да цитира правило и подчерта ,че това е забранено. Направих си труда да прочета правилата от тази тема " viewtopic.php?f=67&t=428 " ,но такова правило не успях да открия. Ако съществува някъде в тази неразбория такова правило , ще съм ви много благодарен да го сложите на точното му място , а именно в темата , на която съм дал линк. :) Защото според мен,ако има такова правило ,мястото му е точно в тази тема.
Не съм обърнал внимание ,дали това което пишат spectators ,се вижда от играещите. Но ако се вижда , ви предлагам да направите така , да се вижда само от админите,така ако някой играч е излезнал да провери играчите , ще може да пише на админа без да се притеснява ,че нарушителя ще може да види ,че е разкрит .. Съобщения в чата трябва да се виждат само и единствено от играчите играещи в момента. Т.е този ,който играе ще има право да споделя в чата. Тези ,които са spectators ще могат да споделят само и единствено с администратор. Пиша това ,защото мисля ,че ако има правило ,което забранява spectators ,то може би трябва да се промени и да се подчертае ,че spectators може да бъде само 1 играч. Защото този играч може да помогне на администратор в даден момент. Често пъти ми се е случвало , да седя spectators и да сигнализирам на администратори ,че има хакери ,а те на свой ред не предприемат никакви действия и продължават да си играят .. Това за мен е неприемливо! Вярно е ,че има хора,които си нямат и ни най-малка представа от хакове , но един администратор трябва да взима всяко едно оплакване на сериозно ,защото може да има частица истина в него.. Благодаря .. ! .. Това е от мен за сега ..
Велик е нашия народ !
Аватар
boqn.bg
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Яну 2012, 21:08
Име в игра: boqn.bg
Skype: boqn.denev

Re: Въпрос и предложение, отностно правилата на сървърите..

Мнениеот MORTAL » 14 Дек 2012, 10:08

В линка който си дал, виж чл. 16:
Чл. 16. ЗАБРАНЕНО е подсказването по skype или какъвто и да е подобен начин (например стоенето на единия играч spеctator, който подсказва на другия в игра)
Ние няма как да знаем какво прави човека който стои като наблюдадел. Дали подсказва, или просто си пие кафето и си пази мястото в сървъра (това е АФК), понеже е пълен и ако излезе няма да може да влезе после.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: Въпрос и предложение, отностно правилата на сървърите..

Мнениеот LoShaTa LaDy » 14 Дек 2012, 10:17

Стоенето Спектатор продължително време не е позволено, например риск от подсказване между играчите или пък пълен сървър-има играч спектатор, следователно няма слот за да влезе някой .Затова и админа винаги трябва да пита дали ще играеш(така поне правя аз и повечето админи по мое наблюдение}, така проверява дали си афк, съответно като му отговориш за какво си спектатор би трябвало да ти разбере доводите.
Относно това дали играчите виждат чата на спектаторите (когато пишеш на say_team)-Не, не го виждат, виждат го само админите и тези, които са спектатори. А ако искаш да пишеш само на админите, можеш да пишеш по следния начин say_team@ или U@ . Така съобщението ти ще излиза само в админския чат.
Когато админ получи сигнал от играч, че някой играе с непозволени средства, то той трябва да го провери, като тек искам да подчертая, че не е задължително да минава спектатор, за да провери сигнал, понякога това може да е възможно и по време на игра, има си начин, но това е друг въпрос вече.
Надявам се бях изчерпателна в отговора си, ако имаш още въпроси, питай, ще се постараем да ти отговорим.
Това е то мен, приятна игра в сървърите на MegaGaming :)
Аватар
LoShaTa LaDy
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 528
Регистриран на: 17 Сеп 2010, 14:59
Име в игра: LoShaTa LaDy
Skype: sandri4ka_07

Re: Въпрос и предложение, отностно правилата на сървърите..

Мнениеот boqn.bg » 14 Дек 2012, 20:45

LoShaTa LaDy написа:Стоенето Спектатор продължително време не е позволено, например риск от подсказване между играчите или пък пълен сървър-има играч спектатор, следователно няма слот за да влезе някой .Затова и админа винаги трябва да пита дали ще играеш(така поне правя аз и повечето админи по мое наблюдение}, така проверява дали си афк, съответно като му отговориш за какво си спектатор би трябвало да ти разбере доводите.
Относно това дали играчите виждат чата на спектаторите (когато пишеш на say_team)-Не, не го виждат, виждат го само админите и тези, които са спектатори. А ако искаш да пишеш само на админите, можеш да пишеш по следния начин say_team@ или U@ . Така съобщението ти ще излиза само в админския чат.
Когато админ получи сигнал от играч, че някой играе с непозволени средства, то той трябва да го провери, като тек искам да подчертая, че не е задължително да минава спектатор, за да провери сигнал, понякога това може да е възможно и по време на игра, има си начин, но това е друг въпрос вече.
Надявам се бях изчерпателна в отговора си, ако имаш още въпроси, питай, ще се постараем да ти отговорим.
Това е то мен, приятна игра в сървърите на MegaGaming :)

say_team i say_team@ са ми ясни , интересуваше ме дали играчите виждат ,какво се пишат spectators.. :) Относно правилото,което сте написали според мен трябва да се промени и да изглежда по този начин:
Стоенето spectators продължително време е забранено,освен в случаите когато играч помага на Администратор. Ако Администратор зададе въпрос на spectators и не получи отговор,ще последва Kick. Ако играч системно стой spectators и не дава отговор на Администратора за целта си ще му бъде сложен Ban по преценка на Администратора.
Целта ми е да помогна. Ако така изглеждащото правило ви хареса , може да промените сегашното ,така както съм го написал аз . Може да последват леки корекции. А и още нещо. Имам една молба .. Ако може да ми споделите на лично съобщение , как администратор проверява дали играч играе с непозволени средства,в случаите когато самия администратор играе и не наблюдава пряко даден играч .. Много от начините са ми ясни , но може нещо да ми убягва или да не съм запознат с някои тънкости. Моля молбата ми да се счита за обмяна на опит ...
Велик е нашия народ !
Аватар
boqn.bg
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Яну 2012, 21:08
Име в игра: boqn.bg
Skype: boqn.denev

Re: Въпрос и предложение, отностно правилата на сървърите..

Мнениеот boqn.bg » 14 Дек 2012, 20:49

MORTAL написа:В линка който си дал, виж чл. 16:
Чл. 16. ЗАБРАНЕНО е подсказването по skype или какъвто и да е подобен начин (например стоенето на единия играч spеctator, който подсказва на другия в игра)
Ние няма как да знаем какво прави човека който стои като наблюдадел. Дали подсказва, или просто си пие кафето и си пази мястото в сървъра (това е АФК), понеже е пълен и ако излезе няма да може да влезе после.

То като гледам , специално war3 не винаги е пълен .. и играч да си пази мястото .. Да прави сте , но мисля ,че трябва да да обръщате внимание на играчите , които ви помагат и да им давате шанс да са спектаторс , за да могат да помагат .. Администратори факири няма .. Всеки може да допусне грешка..
Велик е нашия народ !
Аватар
boqn.bg
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Яну 2012, 21:08
Име в игра: boqn.bg
Skype: boqn.denev


Назад към Проблеми/Въпроси

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron