Име: Парола: Скрит | Регистрирай се

SSD

ИзображениеАко имате оплакване от админи: тук,

Модератори: Форум Модератори, Екип Банове

SSD

Мнениеот BeTePuHaP » 22 Ное 2016, 14:19

Здравейте,
налага се да сменя хард диска и мисля да сложа SSD.Въпроса ми е някой има ли такъв диск ,какви са били критериите ,които са ви накарали да изберете ващето SSD?Ще се радвам ако отделите 5 мин. и помогнете да направя своя избор (nod)
Аватар
BeTePuHaP
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 407
Регистриран на: 22 Дек 2011, 01:32
Име в игра: [nuPuHcko] BeTePuHaP

Re: SSD

Мнениеот MORTAL » 22 Ное 2016, 15:09

SSD се ползва предимно за операционната система. Слагай на него Windows u Program files, може да сложиш и някоя по-голяма игра. За музика/филми не ти трябва, те не изискват такава скорост. Половин терабайт ще ти свърши работа.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: SSD

Мнениеот TtEeRrOoRrAa » 22 Ное 2016, 17:38

SSD-то е малкия вариант на HDD с по-малък капацитет.
Опасно е да подценяваш човек,който се надценява! ;)
Аватар
TtEeRrOoRrAa
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 377
Регистриран на: 21 Дек 2010, 13:19
Местоположение: London
Име в игра: TtEeRrOoRrAa

Re: SSD

Мнениеот Mrusnica » 22 Ное 2016, 20:37

BeTePuHaP написа:Здравейте,
налага се да сменя хард диска и мисля да сложа SSD.Въпроса ми е някой има ли такъв диск ,какви са били критериите ,които са ви накарали да изберете ващето SSD?Ще се радвам ако отделите 5 мин. и помогнете да направя своя избор (nod)



Аз ползвам SSD хард и на него ми е само Windowsa и някой от програмите...всичко зарежда много добре и лично аз съм доволна от избора си хем го ползвам от 2 год. насам.
Вариантите от 500 Gb са на цена около 300 лева аз съм с 120 GB и ми е достатъчен отделно съм с 1 ТВ за допълнителните неща.
Изображение
Аватар
Mrusnica
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 619
Регистриран на: 04 Юли 2012, 12:16
Местоположение: Бургас
Име в игра: Mrusnica
Skype: the_love600

Re: SSD

Мнениеот burgasko » 22 Ное 2016, 20:40

SSD-то е много по- бързо поради причината, че няма въртящи елементи в него а всичко е чип (затова е малко и безшумно)

Работата е там че са скъпи и аз си купих само за операционната система един 60 GB SSD (почти 4 години не е спрял)

Предлагам ти вземи си един SSD примерно 120 GB или по-малко за C: (ако разбираш малко от PC-та и можеш го поддържаш да не се препълва) а за филми, музика, и други бози си направи диск D: :)

Ако си с лаптоп и нямаш къде да слагаш много HDD-та или имаш пара ... взимай голямо SSD, защото игрите работят по др. начин и ще ти хареса и ще почнеш да ги слагаш в C:/ което ще ти е OS-a
Peace \/
Аватар
burgasko
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 253
Регистриран на: 25 Юни 2012, 19:22
Местоположение: Бургас
Име в игра: burgasko.com
Skype: burgasko.com

Re: SSD

Мнениеот MORTAL » 23 Ное 2016, 13:02

Първо на HDD, след това на SSD:
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: SSD

Мнениеот Mrusnica » 23 Ное 2016, 13:17

Морти при мен дори не ми показва цялата икона Windows и изгрява :D
Изображение
Аватар
Mrusnica
Потребител
Потребител
 
Предупреждения: 0
Мнения: 619
Регистриран на: 04 Юли 2012, 12:16
Местоположение: Бургас
Име в игра: Mrusnica
Skype: the_love600

Re: SSD

Мнениеот MORTAL » 23 Ное 2016, 15:29

Mrusnica написа:Морти при мен дори не ми показва цялата икона Windows и изгрява :D

Видеото е от октомври 2013 г., може компютъра му да е бавен на този който е снимал.
Аватар
MORTAL
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 2940
Регистриран на: 18 Юли 2012, 09:08
Местоположение: NULL
Име в игра: [nuPuHcko] MORTAL или друго...
Skype: mortal_666

Re: SSD

Мнениеот Valkyria » 23 Ное 2016, 20:03

PC-то ми зарежда за 15 сек със SSD, преди беше над минутка и половина докато зареди всичко на десктопа, като взимаш гледай да е най малко 120гб. и дръж на него само windows, програмите си и онлайн игрите си.
Изображение
Аватар
Valkyria
Администратор
Администратор
 
Предупреждения: 0
Мнения: 778
Регистриран на: 04 Окт 2010, 23:16
Местоположение: Бургас
Име в игра: Valkyria
Skype: echo123

Re: SSD

Мнениеот BeTePuHaP » 25 Ное 2016, 23:18

Благодаря на всички за отделеното време и проявеното отношение.След доста четене и ровене в нета се спрях на модел на - Samsung 850 EVO 512GB.Това SSD е най-доброто което може да се вземе от устройсрвата за широка употреба на изгодна цена.За по-подробна информация вижте линка : http://www.samsung.com/bg/consumer/memo ... Z-75E500RW .По темата толкова...
Офтопик:
Отложих покупката с една седмица за да видя дали няма да го намалят на Черния Петък, което не се случи (при различните доставчици от 200 до 240 лв.)Докато стигна да поръчам наличностите вече бяха изчерпани (най-ниската цена естрествено).Така или иначе проблема ми се реши по друг начин...при неуспешен опит да бъде сложен на гърне, малкия избягал на майка си без памперс, и успял да начурка дивана и лаптопа оставен там (giggle) .След като се прибрах разглобих лаптопа - клавиатурата е "пийнала водица" ,надолу всичко е сухо.В равносметка това е малка част от Черния Петък, който ме сполетя днес.Дано да няма повече изненади!
P.S.
|( LAN-ката на PC-то нещо се е**ва :@
Аватар
BeTePuHaP
Админ
Админ
 
Предупреждения: 0
Мнения: 407
Регистриран на: 22 Дек 2011, 01:32
Име в игра: [nuPuHcko] BeTePuHaP


Назад към Проблеми/Въпроси

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта